5. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları Meb Yayınları

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 43 Cevapları

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış, öğrencilere matematik öğrenmeleri için önemli bir kaynak sunan bir ders kitabıdır. Kitap, öğrencilere temel matematik becerilerini geliştirme fırsatı sunar. Açıklayıcı metinler, örnek sorular ve çözümler içererek matematik öğrenmeyi kolaylaştırır. Bu ders kitabı, öğrencilerin matematik konularını anlamalarına yardımcı olurken, öğretmenler için de etkili bir öğretim kaynağıdır. Matematikle ilgili güven kazandırmak ve öğrencileri motive etmek için tasarlanmıştır. “5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları,” eğitimde önemli bir rol oynamakta ve öğrencilerin matematik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. 5.Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları sizler için paylaştık.

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 43 Cevapları
5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları 1. Ünite Sayfa 43

Birlikte Yapalım 4

Sedef, girdiği iki aşamadan oluşan yarışmanın birinci aşamasında 32 puan almıştır. Sedef yarışmada toplam 87 puan aldığına göre yarışmanın ikinci aşamasında kaç puan aldığını zihinden hesaplayalım.

Çözüm:

Sedef’in yarışmanın ikinci aşamasında aldığı puanı tahmin edelim. Zihinden çıkarma yaparken farklı stratejiler uygulanabilir.

Yarışmanın tamamından aldığı puanı yaklaşık 90, birinci aşamasından aldığı puanı da yaklaşık 30 olarak kabul edersek ikinci aşamada aldığı puan yaklaşık 90 – 30 = 60’tır.

Zihinden çıkarma yaparken farklı stratejiler uygulanabilir.

5.sinifmatematiksayfa43 min

96 – 39 işlemini istediğiniz bir stratejiyi uygulayarak yapınız.

Çözüm:

I. Yolu izleyerek işlem yaptım.

30 +9 = 39
96 – 30 = 66
66 -9 = 57

unirotam

https://www.unirotam.com/Başa dön tuşu