Kaynak Tavsiyeleri

AYT Deneme Önerileri 2024

Bu yazıda YKS‘ye girmeden önce AYT için çözebileceğiniz genel deneme önerileri ve branş deneme önerileri listesi hazırladık. Özellikle kendini geliştirmek isteyen öğrencilerin mutlaka çözmesi gereken kaynaklar hangileridir? Sizler için araştırdık. Türkiye’nin önde gelen kitap satışı sitelerindeki yorumları teker teker inceledik ve en iyi AYT deneme önerileri 2024 listesini hazırladık.

Sizler için tavsiye niteliği taşıyan AYT deneme önerileri listesine aşağıdan göz atabilirsiniz. AYT deneme önerisi listesi sayısal (MF) ve eşit ağırlık (TM) olmak üzere 2 kısma ayrılmıştır.

Aşağıdaki denemelere eklemek istediğiniz veya diğer öğrencilere tavsiye ettiğiniz denemeler varsa lütfen yorum kısmından belirtmeyi unutmayın.

25 adet ücretsiz AYT deneme PDF dosyasını görüntülemek için tıklayınız

AYT Sayısal Deneme Önerileri (MF)

Önerilerimiz her branş için kolay seviyeden başlayıp orta ve zor seviyeye doğru gidecek. Yani öncesinde kolay kaynaklar, sonrasında zor kaynaklar bulabilirsiniz.

AYT Sayısal Genel Deneme Önerileri

Alan Yeterlilik Testi için önerdiğimiz MF genel deneme önerilerine başlıyoruz.

Krallar Karması AYT Denemeleri

Çoğu öğrencinin hakettiğinden daha az önemsediği AYT sınavı istediğimiz sıralamanın anahtarlarından biri. Sınav anında her türlü senaryoya hazırlıklı olmak için farklı yazar kadrolarına sahip denemeleri çözmemiz gerek. Olumlu geri dönüşler aldığımız, ÖSYM sistemine yakın sorular hazırlayan bu deneme serisini çözerek çeşitli yayınların sınav görüşünü edinebilirsiniz.

Endemik Yayınları 8 AYT Denemesi

Bu deneme 8 adet genel denemeden oluşuyor. Özellikle AYT matematik kısmında işlem ağırlıklı ve klasik sorular yer alıyor diyebiliriz. Fen kısmında ise kimyada klasik sorular olmak üzere, diğer denemelerde yorum soruları ve yeni nesil düşündürücü sorular yer alıyor. Genel anlamıyla orta düzey bir AYT denemesi…

Hocalara Geldik Konsantrasyon AYT Denemeleri

Toplam 5 adet genel denemeden oluşuyor. İçerisinde orta ve ileri düzey sorular barındırıyor. Genel olarak ÖSYM profiline yakın soru tarzları barındırıyor diyebiliriz. 1-2 adet AYT denemesi çözdükten sonra alınabilecek bir deneme.

PRF Yayınları AYT 3 Deneme

İsminden de anlayacağınız üzere toplamda 3 adet AYT genel demesinden oluşuyor. Orta – zor seviyedeki sorulara ağırlık verilmiş. Son aşamada çözülebilecek bir deneme diyebiliriz. Reel hayattan esinlenerek hazırlanmış, düşündürücü soru tipleri bulunuyor. Özellikle biyoloji denemesinde güzel sorular karşımıza çıkıyor. “AYT’de çözeceğim kaynak kalmadı, derece yapmak istiyorum” diyorsanız bu denemeyi de alıp çözebilirsiniz.

Önerilen içerik: TYT deneme önerileri başlıklı yazımızda sizler için TYT genel deneme önerileri listesi hazırladık.

AYT Sayısal Matematik Deneme Önerileri

AYT matematik için önerdiğimiz MF denemeleri aşağıdadır.

Toprak Yayınları Tamamı Çözümlü AYT Matematik Denemeleri

İçerisinde 15 adet AYT matematik denemesi bulunuyor. Denemelerin fazla olması tam anlamıyla sınav provası yapabilmemiz için bize avantaj sağlıyor. Denemelerin orta seviyede olmasının yanında ÖSYM düzeyinde sorular barındırmayı ihmal etmemiş.

ÜçDörtBeş AYT 10’lu Matematik Deneme

2 kolay, 6 orta ve 2 adet zor denemeden oluşuyor. İnternet ortamında övgülerine çokça rastlayabileceğiniz ÜçDörtBeş yayınları AYT matematik alanında iddialı bir yayınevi. İçerisindeki denemelerin seviyeye göre kategorize edilmesi çoğu zaman öğrencilerin işine yarıyor diyebiliriz. Çünkü zor denemeler gerçekten zorlayıcı sorulardan oluşuyor. Eğer çözemezseniz, kolay ve orta denemeleri çözüp zor kısmını sonraya bırakabilirsiniz.

3D Yayınları AYT Matematik 10’lu Simülasyon Denemeleri

Bu deneme seti de 3 kolay, 4 orta ve 3 zor şeklinde ilerliyor. İçerisinde çok fazla klasik soruların bulunduğunu söyleyemeyiz. Yani pratik yapmak istiyorum, kendimi geliştirmek istiyorum diyorsanız klasik anlamda sizi geliştirebilecek bir deneme setinin olmadığını vurgulayalım. Fakat genel anlamda 3d yayınlarının AYT sınavına yakın denemeler oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Apotemi Yayınları AYT Matematik Denemeleri

AYT matematik deneme önerileri listemizde önerebileceğimiz en zor denemelerden diyebiliriz. Bildiğiniz üzere Apotemi matematik ve fen anlamında özelleşmiş ve zor sorular barındırıyor. ÖSYM seviyesinin üzerinde bir zorluk seviyesine sahip. Eğer matematikte zor seviye deneme önerisi arıyorsanız çözebilirsiniz.

AYT Sayısal Fen Deneme Önerileri

AYT fen için önerdiğimiz MF denemeleri aşağıdadır.

Hız ve Renk Yayınları AYT Fen Bilimleri Denemeleri

10 adet fen alan denemesinden oluşuyor. Özellikle denemelerin başında bulunan konu çizelgeleri hangi konulardan yanlış yaptığınızı net bir şekilde gösteriyor. Fen bölümünde bilgi sorularının yanında aynı zamanda yorum yapmanızı sağlayacak yorum soruları da bulunuyor. Özellikle fen denemesi çözmeye kolay seviyeden başlayarak zor seviyeye doğru gitmek istiyorum diyorsanız bu deneme setini alabilirsiniz.

Limit Yayınları Kronometre Fen Bilimleri Denemeleri

Bu set 20 adet AYT fen alan denemesinden oluşuyor. Fizik denemesinde diğer denemelere oranla 1 tık daha zor sorular barındırıyor. Kimya – biyoloji anlamında ÖSYM ayarında bir seviye yakalamış diyebiliriz. Özellikle geçiş döneminde çözülebilecek bir deneme seti.

ÜçDörtBeş AYT Fen Bilimleri Denemeleri

Matematikte olduğu gibi 2 kolay, 6 orta ve 2 zor denemeden oluşuyor. Sizde takdir edersiniz ki özellikle fizik testinde ÖSYM tarafında önceki senelerde çıkmamış farklı farklı sorular soruluyor. ÜçDörtBeş Yayınları da fizik denemelerinde bu farkı yaratmış diyebiliriz.

3D Yayınları AYT Fen Bilimleri Denemeleri

3 kolay, 4 orta ve 3 zor deneme şeklinde ilerliyor. Fakat genel olarak zor düzeyde sorular içeriyor. Eğer derece yapmak istiyorum ve üst seviyedeki sorulara da aşina olmak istiyorum diyorsanız bu deneme setini alıp çözebilirsiniz.

AYT Sayısal Fizik Deneme Önerileri

AYT fizik için önerdiğimiz MF denemeleri aşağıdadır.

TYT-AYT Fizik Denemeleri Ertan Sinan Şahin

Aslına bakacak olursak bu deneme tam olarak AYT üzerine hazırlanmamış. İçerisinde 20 adet TYT ve 16 adet AYT fizik denemesi bulunuyor. AYT fizik deneme önerilerinde ilk sıraya yerleştirmemizin sebebi son zamanlarda kendinden sıkça söz ettirmesi. Ayrıca kendi sitesinde videolu çözümleri de bulunuyor.

Palme Yayınları AYT Video Çözümlü 30 Fizik Deneme Sınavı

Toplamda 30 adet AYT fizik denemesinden oluşuyor. İçerisinde genel anlamıyla standart soruları barındırıyor. Pratik yapmak ve zor seviyedeki denemelere geçmeden önce bilgi birikimi sağlamak için ideal bir deneneme seti.

Bilgi Sarmal AYT Fizik Branş Denemeleri

ÖSYM tipine yakın ve özgün, nitelikli sorular içeriyor. Bilgi sarmal bu denemelerinde çok kuvvetli yorum sorularına yer vermiş diyebiliriz.

AYT Sayısal Kimya Deneme Önerileri

AYT kimya için önerdiğimiz MF denemeleri aşağıdadır.

Miray Yayınları AYT Kimya 30 Deneme

Miray yayınları aslında kendisini AYT kimya alanında özelleştirmiş diyebiliriz. Toplam 30 adet denemeden oluşuyor, genel olarak orta düzey sorular barındırıyor. En beğendiğimiz özelliği denemelerin başında tüm konularla alakalı konu özetleri ve MEB kazanımlarının bulunması.

Orbital Yayıınları AYT Kimya Branş Denemesi

Miray yayınlarında olduğu gibi Orbital yayınları da kimya anlamında özelleşmiş bir yayınevi. Genelde ÖSYM tarzına yakın sorular içeriyor ve hem konuları pekiştirmenizi hem de yorum sorularıyla ufkunuzu genişletmeyi amaçlıyor.

Aydın Yayınları AYT Kimya Denemeleri

30 adet AYT denemesi, 10 adet organik kimya denemesi içeriyor. Organik kimya anlamında kendinizi geliştirmek istiyorsanız alabileceğiniz bir deneme. Zorluk seviyesi olarak ÖSYM seviyesinin biraz üstünde diyebiliriz. Soru çeşitliliği ve zenginliği açısından ideal bir kaynak.

PRF Yayınları AYT Kimya Denemeleri

Bu denemede üst düzey zorlukta oluşan 30 adet AYT kimya denemesine yer verilmiş. Hepsi birbirinden güzel, birbirinden farklı zor sorular bulunduruyor.

Aslında AYT kimya adına sorulan soruların zorluğu belirli bir düzeyde tutuluyor. Bu sebeple diğer derslerden sıkıntılarınız varsa önce onların halledilmesi ve sonrasında kimyadan zor kaynaklara geçilmesini tavsiye ediyoruz.

AYT Sayısal Biyoloji Deneme Önerileri

AYT biyoloji için önerdiğimiz MF denemeleri aşağıdadır.

Biyotik Yayınları AYT Biyoloji Denemeleri

30 adet AYT biyoloji branş denemesinden oluşuyor. Bitkiler ve sistemler anlamında güzel, seçici sorulara yer verilmiş. Zor denemelere başlamadan önce kolay biyoloji denemeleri arıyorsanız çözebilirsiniz.

Bilgi Sarmal AYT Biyoloji Denemeleri

Toplam 25 adet AYT biyoloji denemesinden oluşuyor. Kazanımlar için hazırlanmış denemeler olduğunu söyleyebiliriz. Video çözümleri genel anlamda anlaşılır ve açıklayıcı olmuş. Kolay, orta seviyedeki denemeleri çözdükten sonra bu seti de temin edebilirsiniz.

PRF Yayınları AYT Biyoloji Denemeleri

30 adet AYT biyoloji branş denemesinden oluşuyor. Çoğu konuyla alakalı uç bilgilere ağırlık vermeye çalıştığı için biraz ÖSYM dışına çıkmış diyebiliriz.

AYT Eşit Ağırlık Deneme Önerileri (TM)

AYT deneme önerileri listemizin eşit ağırlık okuyan öğrenciler için düzenlediğimiz kısmına aşağıdan göz atabilirsiniz.

AYT Eşit Ağırlık Genel Deneme Önerileri

AYT genel denemeler için önerdiğimiz TM denemeleri aşağıdadır.

Endemik Yayınları 8 AYT Denemesi Eşit Ağırlık

AYT MF deneme önerilerinde olduğu gibi AYT TM deneme önerilerinde de bu deneme setini öneriyoruz. Yeni nesil soru abartısına kaçılmadan düzenlenmiş sorulardan oluşan bir deneme. Rahatlıkla alıp çözebilirsiniz.

3D Yayınları Eşit Ağırlık AYT Denemeleri

5 denemeden oluşan ve kolaydan zora doğru ilerleyen bir yapısı var. Özellikle edebiyat, tarih, sosyal ve coğrafya anlamında öğrendiklerinizin tamamını tekrar etmenizi sağlarken diğer taraftan yeni nesil farklı sorular da gösteren bir deneme seti olmuş.

Benim Hocam AYT Eşit Ağırlık Denemeleri

Özellikle eşit ağırlıktan hazırlanan öğrenciler tarafından beğenilen bir deneme seti. Bu sebeple eşit ağırlık AYT deneme önerileri listemizde yer vermemek olmaz.

AYT Eşit Ağırlık Edebiyat – Sosyal 1 Deneme Önerileri

AYT edebiyat – sosyal 1 için önerdiğimiz TM denemeleri aşağıdadır.

Bilgi Sarmal Sosyal Bilimler-1 Branş Denemeleri

Hemen hemen her dönem için detaylı soruların bulunduğu bir deneme seti. Tarihte çok fazla zorlayıcı sorulara değil, standart sorulara yer verilmiş. İçerisinde sınav tadında birçok soru barındırıyor diyebiliriz.

ÜçDörtBeş Yayınları Edebiyat – Sosyal 1 Denemeleri

ÜçDörtBeş yayınları matematik ve fende yaptığı gibi edebiyat ve sosyalde de güzel işler çıkarmış diyebiliriz. Özellikle coğrafya bölümünde tablolar içeren ve ince düşünülmüş harita soruları yer alıyor. Edebiyatta da kapsamlı bilgi soruları ve uç detaylara yer verilen sorular bulunuyor.

AYT Eşit Ağırlık Edebiyat Deneme Önerileri

AYT edebiyat için önerdiğimiz TM denemeleri aşağıdadır.

Palme Yayınları AYT Edebiyat Deneme Sınavı

15 adet denemeden oluşuyor ve birçok kaynakta bulunan standart ve basit soruları derleyerek deneme haline getirmiş. Bu şekilde öğrendiğiniz konuların pratiğini yapabiliyorsunuz.

Limit Yayınları AYT Kronometre Türk Dili ve Edebiyatı Denemeleri

20 denemeden oluşan bir setle karşımıza çıkıyor. Zaten Limit yayınlarının edebiyat, coğrafya ve tarih anlamında özelleşmiş bir yayın olduğunu hepimiz biliyoruz. İlk 11 denemesinde edebiyat dersinde öğretici sorular bulunuyor. 12. denemeden sonra ağır bilgi ve yoruma dayalı sorularla devam ediyor. İçerisindeki soruların ÖSYM’ye yakın sorular olduğunu da söyleyebiliriz.

AYT deneme önerileri yazımızın sonuna geldik, eğer sizin de bu yazıyı okuyan diğer öğrencilere önerebileceğiniz AYT denemeleri varsa yorum kısmından belirtebilirsiniz.

unirotam

https://www.unirotam.com/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu