Kaynak Tavsiyeleri

2024 TYT Matematik Deneme Önerileri

2024 YKS sınavına hazırlanan öğrenciler için TYT matematik deneme önerileri listesini hazırladık.

Ücretsiz TYT matematik denemesi PDF dosyalarını görüntülemek için tıklayınız

Sınava aylar kala 12. sınıf öğrencilerinin tamamı kitap çözmeden TYT matematik denemesi çözmeye uğraşıyor. Burada vurgulamak istediğimiz nokta, eğer TYT matematik konularını tam anlamıyla oturtmamışsanız deneme çözmeye odaklanmamanız olacak. Ayrıca TYT matematik denemesi çözerken dikkat etmenizi istediğimiz 2 nokta daha var:

  • TYT matematik branş denemelerine 1 saatten fazla süre ayırmayın. Bunun sebebi bir öğrencinin TYT sınavında matematik çözerken soruları yetiştirebilmesi için en fazla 1 saatte çözmesi gerekiyor.
  • Kitabın sonunda mutlaka konu analizi yapın. Zaten yeni yayınların çoğunda analiz tablosu mevcut. Eğer yoksa da kendiniz bir analiz tablosu çıkarıp, birkaç denemenin sonucunda hangi konuda eksikleriniz olduğunu görün ve telafi edin. Denemenin en önemli amacı yapamadığınız konuları tespit edip onları geliştirmektir.

Bu uyarıları yaptıktan sonra artık TYT matematik deneme tavsiyelerine geçebiliriz.

TYT Matematik Deneme Önerileri

TYT matematik deneme önerisi listesini hazırlarken soru yapısına, görselliğine, konu kazanımlarının olup olmadığına dikkat ettik.

Hız ve Renk 12×40 TYT Matematik Denemeleri

hız ve renk tyt matematik denemeleri
2024 tyt matematik deneme önerileri 16

Bu TYT matematik denemesinin en beğendiğimiz özelliği: Kolay, orta, orta-zor ve zor şeklinde 4 farklı renge sahip olması. Ayrıca her denemenin içerisinde konu kazanımları mevcut. Hangi konuyu yapıp yapamadığınızı deneme deneme tespit edebilirsiniz. Bunun için ayrı bir not tutmanıza gerek yok. Denemenin video çözümleri de mevcut.

Önerilen içerik: TYT deneme önerileri bağlantısına tıklayarak TYT provası yapabileceğiniz, tüm derslerden oluşan genel TYT deneme önerilerine göz atabilirsiniz.

Toprak Yayınları Ray TYT Matematik 15’li Deneme Seti

toprak yayınları ray 15li tyt matematik denemeleri
2024 tyt matematik deneme önerileri 17

Denemenin başlangıcında son 5 yılda çıkmış soruların konu konu dağılımı bulunuyor. Bu da doğal olarak deneme motivasyonunuzu artırıyor. İçerisinde ÖSYM soru tarzına yakın sorular barındırıyor. Yeni nesil sorular çıkmış soruları baz alınarak yazılmış. Mutlaka çözmenizi tavsiye ettiğimiz bir TYT matematik denemesi. Şunu da söylemeden geçmeyelim: Bu matematik denemesini diğer denemelerden ayıran en büyük özelliği kitap kapağından anlayabileceğiniz üzere “ray sistemi”. Analiz tablosunun haricinde denemelerin hepsini çözdükten sonra bu tablolardaki verileri bileştirerek bir grafik çıkarmamızı sağlıyor. Ayrıca bu analizi sanal ortama taşımışlar. Denemeyi çözdüğünüzde göreceksiniz…

Arı Yayıncılık X Ray TYT Matematik Denemeleri

arı yayıncılık x ray tyt matematik branş denemeleri
2024 tyt matematik deneme önerileri 18

28 adet her konuya 1 deneme düşecek şekilde enteresan bir yaklaşımla son 1 yıldır hayatımıza giren bir matematik denemesi. Bu 28 denemenin arkasına 9 adet yeni nesil TYT matematik denemesi eklemişler. En büyük farkları bunlar diyebiliriz.

Önerilen içerik: TYT matematik soru bankası önerileri için tıklayın – TYT matematik kitap önerileri

Full Matematik 12’li TYT Denemeleri

full matematik 12li tyt denemeleri
2024 tyt matematik deneme önerileri 19

Yukarıdaki denemeler gibi bu denemenin de kazanım tablosu mevcut. Video çözümleri mevcut. İçerik kısmında ise klasik ve yeni nesil sorular bulunduruyor. Kısacası alıp çözebileceğiniz bir deneme diyebiliriz.

Altın Karma TYT Matematik 10’lu Deneme

altın karma tyt matematik 10lu deneme
2024 tyt matematik deneme önerileri 20

Üniversite sınavı baz alınarak yeni nesil sorular oluşturulmuş. Yanına klasik ve işleme dayalı sorular eklenmiş. ÖSYM’ye uygun hazırlanmış ve görsel olarak güzel bir deneme.

Karekök 15’li TYT Matematik Denemeleri

karekök 15li tyt matematik denemeleri
2024 tyt matematik deneme önerileri 21

İçerik olarak Altın Karma Yayınlarına benzeyen bir deneme. İşlem kabiliyeti yüksek sorular bu denemede biraz daha fazla diyebiliriz. Video çözümleri mevcut değil, kitabın arkasında PDF çözümleri bulunuyor.

Endemik 12’li TYT Matematik Denemesi

endemik 12li tyt matematik denemesi
2024 tyt matematik deneme önerileri 22

İçeriği Karekök ile benzer olmasının yanı sıra ÖSYM ve çıkmış sorular baz alınarak yazılmış. Zor sorular barındırıyor. Bol bol deneme çözmek istiyorum diyen arkadaşlar varsa deneme takvimlerine ekleyebilirler.

Derece Yayınları 10’lu TYT Matematik Branş Denemesi

derece yayınları 10lu tyt matematik branş denemeleri
2024 tyt matematik deneme önerileri 23

Tamamı yeni nesil sorulardan oluşmakla birlikte görsellik ve soru tarzı olarak ÖSYM sınavına uygun bir deneme diyebiliriz.

Yayın Denizi Tekrar Ettiren Fark Matematik Denemesi

yayın denizi tekrar ettiren fark matematik denemesi
2024 tyt matematik deneme önerileri 24

Diğer denemelerden farklı olarak online optik okuyucu sistemi mevcut. Optik formu kodladıktan sonra karekod ile okutarak Türkiye geneli ve il genelinde sıralamanızı görebiliyorsunuz. Ayrıca analiz tablosu da kitapta mevcut.

Bilgi Sarmal TYT Matematik Branş Denemeleri

bilgi sarmal tyt matematik branş denemeleri
2024 tyt matematik deneme önerileri 25

TYT matematik denemesi çözüyorsanız mutlaka çözmeniz gereken bir yayın diyebiliriz. Görselliği ve soru kalitesi tatmin edici. Kitabın içerisindeki soru kalitesi öğretmenler tarafından oldukça beğeniliyor. İçerisinde analiz tablosunu barındırıyor.

ÜçDörtBeş 12’li TYT Matematik Denemesi

üçdörtbeş 12li tyt matematik denemesi
2024 tyt matematik deneme önerileri 26

ÖSYM’ye en yakın denemelerden biri diyebiliriz. Tasarımı mükemmel. Bu da öğrenciyi çözerken bir nevi üniversite sınavına hazırlıyor. Ek olarak 3 tane kolay, 7 tane orta ve 2 tane zor deneme olarak kategoriye ayırmışlar. Orta düzey denemeler üniversite sınavına aday diyebiliriz fakat zor denemeler bunun biraz daha üzerinde olmuş açıkçası. Sınırları zorlamak isteyenler için ideal.

3D TYT Matematik 10’lu Simülasyon Denemeleri

3d tyt matematik 10lu simulasyon denemeleri
2024 tyt matematik deneme önerileri 27

İçerisinde 3 kolay, 4 orta ve 3 zor deneme bulunduruyor. Kolay ve orta denemeleri ÖSYM sınavına uygun. Kitapçık tasarımları ÖSYM ile neredeyse eşdeğer. Bu denemenin en büyük avantajı bu diyebiliriz. Ayrıca konu kazanımları mevcut.

Orijinal Matematik 12’li TYT Deneme Sınavı

orijinal 12li tyt matematik deneme sınavı
2024 tyt matematik deneme önerileri 28

3 kolay, 6 orta, 2 ileri düzey denemeden oluşuyor. Bu denemenin en büyük farkı soruların diğerlerine göre biraz daha zor olması. Sınava yakın çözülebilecek denemelerden bir tanesi.

Acil Matematik Rejenerasyon 12’li TYT Denemeleri

acil matematik rejenerasyon 12li deneme
2024 tyt matematik deneme önerileri 29

Sorular Orijinal yayınlarında olduğu gibi oldukça sağlam. Soru seviyesi ÖSYM’nin bir tık üzerinde. Zor severler için biçilmiş kaftan…

TYT matematik deneme önerisi listemizin sonuna geldik. Piyasada oldukça fazla TYT matematik denemesi mevcut olduğundan dolayı, bunların dışında tavsiye ettiğiniz denemeler varsa yorum kısmından belirtebilirsiniz.

unirotam

https://www.unirotam.com/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu