Kaynak Tavsiyeleri

2023 YKS (TYT-AYT) Fizik Kitap Önerileri

Bu yazıda sizlere 2023 yılı için kolay, orta ve zor sınıflarına ayırarak TYT-AYT fizik kitap önerileri ve/veya kaynak tavsiyelerinde bulunacağız.

Değerlendirme Kriterleri Nelerdir?

  • Zorluk seviyesi: Kitabın zorluk seviyesi nedir? Kolay mı? Orta mı? Zor mu? Başlık kısmında renklendirerek belirtilmiştir.
  • Müfredata uygunluk: Kitap güncel müfredata uygun bir şekilde her yıl güncelleniyor mu? Yoksa hala eski tip sorular mı içeriyor?
  • Yeni nesil sorular: Kitap içerisinde yeni nesil sorular bulunuyor mu? Yoksa tamamen klasik sorulardan mı oluşuyor?

TYT-AYT Fizik Kitap Önerileri 2023

TYT-AYT Fizik Kolay Seviye Kitap Önerileri

Okyanus Yayınları TYT-AYT 40 Seansta Fizik Soru Bankası

okyanus yayınları tyt ayt 40 seansta fizik soru bankası
2023 yks (tyt-ayt) fizik kitap önerileri 16

TYT 40 Seansta Fizik soru bankası başlangıç seviyesine uygun, temeli zayıf öğrencilerin çözmesi gereken bir TYT fizik soru bankası. Öğrencinin en çok zorlandığı yerlere dikkat çeken, işlem ağırlıklı bir kitap olarak karşımıza çıkıyor. Başlangıç seviyesindeki kaynakların içerisindeki sorular sınavda karşımıza çıkma olasılığı az olsa bile konuyu pekiştirmek ve öğrenmek açısından son derece faydalı. Bu sebeple TYT fizik kitap önerisi listemizde kendine yer ediniyor.

İşlem ağırlıklı sorular bulunuyor demiştik fakat telaşlanmanıza gerek yok; buradaki matematik bizi üzecek boyutta değil. Pekiştirme kitabı olduğu için soru çeşitliliği az, bunu da normal karşılıyoruz çünkü temel kitabı olduğu için adım adım ilerlememiz gerekiyor.

AYT 40 Seansta Fizik soru bankası ise AYT konularını içerdiği için daha zor sorulardan oluşuyor. Konulara ilişkin en temel kavramları ele alıp, temel örnekleri çözmenizi sağlayacak güzel bir kaynak. Ayrıca her 2 kitabın da video çözümleri bulunuyor. Önerdiğimiz bir AYT fizik kitabı.

Yayın Denizi Aktif Fizik Sıfırdan Başlayanlara

yayın denizi aktif fizik sıfırdan başlayanlara
2023 yks (tyt-ayt) fizik kitap önerileri 17

Okyanus yayınlarının TYT fizik soru bankasına alternatif veya ek bir kitap olarak kullanabilir, temel seviyedeyseniz ve bu seviyeyi tamamen bitirmeden hemen ileri seviye kaynaklara geçmek istemiyorsanız çözebilirsiniz.

Sınavın bel kemiği olan yoruma dayalı sorulara aşina değilseniz, ilk etapta işlem becerinizi geliştirecek bir TYT fizik kitabı. Temel seviye olduğu için soru çeşitliliği bakımından zengin olduğunu söyleyemeyiz. Ayrıca kitabın tamamı video çözümlü.

İlgili içerik: Tüm derslerin YKS kitap önerileri listesini birleştirdiğimiz yazıya tıklayarak, buradaki önerileri okuduktan sonra diğer kitap önerilerimize de göz atabilirsiniz.

Karaağaç Yayınları Başlangıç TYT-AYT Fizik Fasikülleri

karaağaç yayınları başlangıç tyt ayt fizik fasikülleri
2023 yks (tyt-ayt) fizik kitap önerileri 18

Karaağaç yayınları Fizik için başlangıç fasikülleri ve soru bankaları çıkardı. Temel fizik için güzel iş çıkarmışlar diyebiliriz. Fasiküller tamamen MEB müfredatındaki kazanımlar odaklı hazırlanmış. Günlük yaşantıda karşımıza çıkabilecek örneklerin altında yatan, fizik bilimini sorgulatan bir kitap olmuş.

Not: Bu kitabı alırken lütfen “başlangıç” seviyesi olanını alın. Eğer yanlış kitabı alırsanız, çok zor sorularla karşılaşabilirsiniz. Nitekim zor seviye fizik kaynak önerileri listemizde Karaağaç’ın bir başka kitabını alt kısımda sizlere önerdik.

ENS Yayınları Destek Fizik TYT-AYT Soru Bankası

ens yayınları destek fizik tyt ayt soru bankası
2023 yks (tyt-ayt) fizik kitap önerileri 19

Piyasadaki eski yazarların oluşturduğu bir fizik kitabı. Öğrenilemeyen, eksik öğrenme neticesinde unutulan, bilinmeyen konular üzerinde durulmuş. Video konu anlatımları ile desteklenmiş. Çözümleri izlediğimiz zaman soruların pratik çözüm yöntemlerini de gösterdiğini görüyoruz. ÖSYM’nin yeni nesil sorularına uygun bir kaynak.

Başlangıç seviyesindeki öğrenciler için önerebileceğimiz TYT-AYT fizik kaynakları bunlardı.

TYT-AYT Fizik Orta Seviye Kitap Önerileri

Palme Yayınları TYT-AYT Fizik Soru Kitabı

palme tyt ayt fizik soru kitabı
2023 yks (tyt-ayt) fizik kitap önerileri 20

Temeli olan ve temelini sağlamlaştırmak isteyen öğrenciler için uygun bir kaynak. Yeni sınav sistemine çok uygun sorular olmasa da, konuyu oturtmak için öncelikle işlem sorularını çözebilmek gerekiyor. Soru çeşitliliği az, bu sebeple orta seviyeyi sadece bu kaynakla bitirmek olmaz diyebiliriz. Ayrıca tamamı video çözümlü olduğunu da belirtelim.

Önerilen içerik: TYT-AYT branş fizik deneme önerileri için tıklayın: TYT-AYT fizik deneme önerileri

Bilgi Sarmal TYT-AYT Fizik Soru Bankası

bilgi sarmal tyt ayt fizik soru bankası
2023 yks (tyt-ayt) fizik kitap önerileri 21

2023 ÖSYM müfredatına uyumlu, yeni nesil sorularıyla dikkat çeken bir soru bankası. İçerisindeki testler; sarmal testler, ÖSYM testleri ve simülasyon testleri olarak 3 kısma ayrılmış. Özellikle sarmal testler geride kalan birkaç konuyu birden tanıyor. Örneğin herhangi bir soru bankasında fizikten 4 konu bitiriyoruz ve her konunun sonunda kendi testleri bulunuyor. İşte sarmal testlerde bundan farklı olarak 4 konuyu birden tarıyor. Bu sayede geçmiş konuları tekrar etmiş oluyoruz.

ÖSYM tipi testler artık birçok kaynakta yer alıyor. Bu testler sınav sorularının benzeriyle gerçek sınava hazırlık yaptırıyor. Sonuç olarak çözebileceğiniz bir kaynak. Ayrıca kitabın tamamının video çözümlü olduğunu da belitelim.

Çap Yayınları Tamamı Video Çözümlü TYT-AYT Fizik Seti

çap yayınları tamamı video çözümlü tyt ayt fizik seti
2023 yks (tyt-ayt) fizik kitap önerileri 22

Çap yayınlarının TYT-AYT fizik setleri hem konu anlatımı olarak konuyu öğrenmeye yardımcı oluyor hem de soru bankası olarak soru çözümleri sunuyor. Kitap, tamamen özet konu anlatımı, standart soru çözümü, ÖSYM tipi soru çözümleri ve pekiştirme testleri sayesinde fiziğe hakim olmanızı sağlıyor. Ek olarak kitabın tamamı video çözümlü.

Apotemi Yayınları TYT-AYT Fizik Soru Bankası

apotemi yayınları tyt ayt fizik soru bankası
2023 yks (tyt-ayt) fizik kitap önerileri 23

Kimilerine göre ileri seviye gibi görünse de, bizim orta seviye TYT fizik kitap önerileri ve AYT fizik kitap önerileri listemizde yer vermek istediğimiz bir kitap. Yorum ve işlem soruları bir arada bulunuyor. Kitabın dezavantajı ise müfredatta matematiksel işlem kısımlarının kalktığı konularda hala işlem sorularının sorulması. Bu sebeple yeni nesil sorular bakımından biraz eksik kalıyor diyebiliriz. Ek olarak kitabın tamamı video çözümlü.

Hız ve Renk TYT-AYT Fizik Soru Bankası

hız ve renk tyt ayt fizik soru bankası
2023 yks (tyt-ayt) fizik kitap önerileri 24

Kolay ve orta seviyeli sorular çözmek isteyenler için oldukça zengin bir kaynak. Yine bu kaynağın kademelendirilmiş olması kullanım kolaylığı sağlıyor. 2018 YKS ve sonrası için (yani yeni nesil için) uygun bir kaynak. Kitabın yapraklarında tıpkı bu yazıda olduğu gibi renk renk zorluk seviyeleri bulunuyor.

ÜçDörtBeş Yayınları TYT-AYT Fizik Soru Bankası

üçdörtbeş yayınları tyt ayt fizik soru bankası
2023 yks (tyt-ayt) fizik kitap önerileri 25

Kitabın kalın ve büyük olması ilk başta hoş karşılanmasa da iç tasarımı göze fazlasıyla hitap eden bir kitap. Ek olarak öğrencilerin çoğu zaman soru çözerken serzenişte bulunduğu olaylardan biri kitap üzerinde soruyu çözecek yerin olmamasıdır. Fakat bu kitapta böyle bir sorun yok. Her sorunun altında büyük boşluklar var. Soruları bu boşlukların içerisinde çözebiliyorsunuz. Soru görselleri renkli, gel beni çöz diye bağırıyor desek yeridir.

Kitabın içerisinde orta seviyede sorular biraz daha fazla olsa da kolay sorular ve zor sorularda var. Soru tipi olarak yorum ağırlıklı sorular ve günlük hayattan örneklendirerek sorulmuş sorular göze çarpıyor. Ayrıca kitabın tamamı video çözümlü.

TYT-AYT Fizik Zor Seviye Kitap Önerileri

Yayın Denizi TYT-AYT Fizik Pro Soru Bankası

yayın denizi tyt ayt fizik pro soru bankası
2023 yks (tyt-ayt) fizik kitap önerileri 26

Kitap için geçen yılki Yayın Denizi Tek serisi sorularının 1 tık daha kolaylaştırılmış hali diyebiliriz. Çünkü biliyorsunuz ki 2018 YKS sınavı sonrasında artık çok zor sorular gelmiyor. Fizik, zor sorular olmadığı halde Türkiye ortalaması düşük olan bir branş.

İşlem yeteneği kazanıp temel yorum kaynakları çözüldükten sonra bakılması gereken bir kaynak. Günlük hayat temelli, yorum ağırlıklı, kolaydan zora doğru kurgulanmış diyebiliriz. YKS seviyesine yakınlığı sayesinde de biliniyor. Ayrıca tamamı video çözümlü.

MF Kazanım Yayınları TYT-AYT Fizik Soru Bankası

mf kazanım yayınları tyt ayt fizik soru bankası
2023 yks (tyt-ayt) fizik kitap önerileri 27

Öğrenme aşamasından ziyade, tekrar amaçlı çözülebilecek bir kitap. Temel eksiklikleri kapatmak açısından uygun değil. İçerisinde özgün yorum soruları, günlük hayattan bolca örnekler bulunuyor. TYT ve AYT fizik kitap önerileri listemizde bulunan bir kitap.

Aydın Yayınları TYT-AYT Fizik Soru Bankası

aydın yayınları tyt ayt fizik soru bankası
2023 yks (tyt-ayt) fizik kitap önerileri 28

Yine MF Kazanım yayınları gibi fizikte temeli iyi olmayan öğrencilerin çözmemesi gereken bir kaynak. “Ben artık oldum, biraz önce okuduğum orta seviye fizik kaynaklarından soru kaçırmıyorum, denemelerde neredeyse sadece dikkatsizlikten soru kaçırıyorum, derece yapacağım” diyorsanız Aydın yayınlarının soru bankalarını çözebilirsiniz.

Karaağaç Yayınları TYT-AYT Fizik Soru Bankası

karaağaç yayınları tyt ayt fizik soru bankası
2023 yks (tyt-ayt) fizik kitap önerileri 29

Karaağaç TYT-AYT fizik fasikülleri, bazı matematik öğretmenlerinin mesleğe yeni başlayan arkadaşları için bile tavsiye ettiği aşırı derecede zor bir kaynak. Çünkü gerçekten en ince ayrıntısına kadar öğretiyor ve çok sayıda soru var. Kitap kolaydan zora doğru ilerliyor fakat daha çok zor seviye ağırlıklı diyebiliriz. Bu sebeple ileri seviye öğrenciler (derece yapmak isteyenler) ve mesleğine yeni başlayan öğretmenler için güzel bir kaynak.

İncelemediğimiz, çözmediğimiz veya araştırmadığımız hiçbir kaynak hakkında yorum yapmadık. Fakat bunların haricinde ekstra bilgi almak istediğiniz kaynaklar varsa lütfen bize yorum bölümünden belirtin. TYT fizik kitap önerileri ve AYT fizik kitap önerilerini aynı başlık altında birleştirdiğimiz bu yazıda bir sonraki güncellememizde mutlaka bilgi almak istediğiniz kaynağa da yer vereceğiz.

unirotam

https://www.unirotam.com/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu