Kaynak Tavsiyeleri

2024 TYT Türkçe Deneme Önerileri

2024 YKS sınavına hazırlanan öğrenciler için TYT Türkçe deneme önerileri listesini hazırladık. Kolay, orta ve zor seviye TYT Türkçe branş denemelerini bu yazıda bulabilirsiniz.

TYT Türkçe Deneme Önerileri 2024

Deneme tavsiyelerine geçmeden önce hatırlatma: Çözdüğünüz denemenin sonunda mutlaka konu analizi yapın. Zaten yeni yayınların çoğunda analiz tablosu mevcut. Eğer yoksa da kendiniz bir analiz tablosu çıkarıp, birkaç denemenin sonucunda hangi konuda eksikleriniz olduğunu görün ve telafi edin. Denemenin en önemli amacı yapamadığınız konuları tespit edip onları geliştirmektir.

Ücretsiz TYT Türkçe Denemesi PDF dosyaları için tıklayınız

Bu uyarıları yaptıktan sonra artık TYT Türkçe deneme önerilerine geçebiliriz.

TYT Türkçe Kolay Seviye Deneme Önerileri

Okyanus Yayınları TYT 20’li Türkçe Denemesi

okyanus yayınları 20li tyt türkçe denemesi
2024 tyt türkçe deneme önerileri 16

Kolay, başlangıç seviyesi bir TYT Türkçe denemesi diyebiliriz. İçerisinde maalesef konu analiz tablosu bulunmuyor. Bu sebeple kendi yanlışlarınız üzerinden bir analiz yapmanız gerekiyor. Netleri düşük olanlar ve yeni yeni deneme çözmeye başlayanlar için ideal bir kaynak.

Deneme Bilgileri

 • Yazar: Komisyon
 • En düşük fiyat: 22.50 TL

Toprak Yayınları RAY 12’li TYT Türkçe Denemeleri

toprak yayınları ray 12li tyt türkçe denemeleri
2024 tyt türkçe deneme önerileri 17

Derya Göç hocamızın hazırladığı, ÖSYM tadında yeni nesil sorulardan oluşan, içerisinde soru çözümleri bulunan karekod okutmalı bir TYT Türkçe denemesi. Kolay seviye deneme arayanlar için önerebileceğimiz bir kaynak. Ayrıca İçerisinde konu analiz tablosunun bulunduğunu söylemeden geçmeyelim.

RAY kısaltmasının açılımı: Ritmik analiz yöntemi

Deneme Bilgileri

 • Yazar: Derya Göç
 • En düşük fiyat: 24.65 TL

Hız ve Renk Yayınları 18×40 TYT Türkçe Denemeleri

hız ve renk yayınları 18x40 ty türkçe denemeleri
2024 tyt türkçe deneme önerileri 18

Göksu Çetin hocamızın hazırladığı, video çözümleri bulunan ve ÖSYM tarzı yeni sorular barındıran bir TYT Türkçe denemesi. İçerisinde konu analiz tablosu mevcut. Konu eksiklerinizi bu tabloyla tespit edebilirsiniz. Ayrıca seviye olarak kolay seviye demek yanlış olur. Onun yerine kolay-orta arası diyebiliriz. Başlangıç seviyesinden sonra çözülebilecek kaynaklardan bir tanesi. Bu sebeple TYT Türkçe deneme önerileri listesinde yer vermek istedik.

Deneme Bilgileri

 • Yazar: Göksu Çetin
 • En düşük fiyat: 34.85 TL

Önerilen yazı: TYT genel deneme önerileri bağlantısına tıklayarak TYT provası yapabileceğiniz, tüm derslerden oluşan genel TYT deneme önerilerine göz atabilirsiniz.

Endemik Yayınları 12’li TYT Türkçe Denemeleri

endemik yayınları 12li tyt türkçe denemesi
2024 tyt türkçe deneme önerileri 19

Başlangıç seviyesini aşmış, seviye olarak ilk aşamayı geçmiş arkadaşlar için yine kolay-orta seviye arası diyebileceğimiz bir deneme. İçerisinde konu analiz tablosu mevcut. Yeni nesil soru kalıplarına yer verilmiş. Rahatlıkla alıp çözebilirsiniz.

Deneme Bilgileri

 • Yazar: Komisyon
 • En düşük fiyat: 28.80 TL

TYT Türkçe Orta Seviye Deneme Önerileri

Palme Yayınevi TYT Türkçe 15 Deneme Sınavı

palme yayınları tyt türkçe 15 deneme sınavı
2024 tyt türkçe deneme önerileri 20

Orta seviyede önerebileceğimiz, denemelerin kolaydan zora doğru sıralandığı bir TYT Türkçe denemesi. Özellikle sonlara doğru zorluk seviyesinin biraz arttığını vurgulayalım. Bu aşamada moralinizin bozulmasına izin vermeyin. Ayrıca içerisinde özenle hazırlanmış bir konu analiz tablosu bulunuyor.

Deneme Bilgileri

 • Yazar: Kıymet Dolaner
 • En düşük fiyat: 24.50 TL

Önerilen içerik: TYT Türkçe soru bankası önerileri için tıklayın: TYT Türkçe kitap önerileri

Kafadengi Yayınları 15’li TYT Türkçe Denemesi

kafadengi yayınları 15li tyt türkçe denemesi
2024 tyt türkçe deneme önerileri 21

İlyas Özkaya, Gani Ertaş öğretmenlerimiz tarafından hazırlanmış, ÖSYM’nin 2018 TYT sınavına benzediği iddia edilen bir deneme. İçerik olarak orta seviyede ve bize göre Palme’nin 1 tık daha üstü diyebileceğimiz sorular barındırıyor. Ek olarak içerisinde konu analiz tablosunun bulunmadığını belirtelim…

Deneme Bilgileri

 • Yazar: İlyas Örskaya, Gani Ertaş
 • En düşük fiyat: 25.60 TL

Karekök Yayınları YKS 1.Oturum TYT Türkçe Denemeleri

karekök yayınları yks 1.oturum tyt türkçe denemeleri
2024 tyt türkçe deneme önerileri 22

İçerisinde 20 adet TYT Türkçe branş denemesi mevcut. Orta-zor seviye diyebileceğimiz sorulardan oluşuyor fakat paragraf soruları dilbilgisi sorularına nazaran biraz kolay gelebilir.

Deneme Bilgileri

 • Yazar: Komisyon
 • En düşük fiyat: 31.85 TL

Supara Yayınları 10’lu TYT Türkçe Denemeleri

supara yayınları 10lu tyt türkçe denemeleri
2024 tyt türkçe deneme önerileri 23

Orta-zor seviye arası, 28-30 net ortalamalarında gezinenler için ideal bir TYT Türkçe denemesi. Fakat şunu söylemeden geçmeyelim; deneme setinin arasına hakikaten zor diyebileceğimiz denemeler serpiştirmişler. Konu eksiklerinizi tespit etmede yararlı bir kaynak…

Deneme Bilgileri

 • Yazar: Komisyon
 • En düşük fiyat: 18.70 TL

Bilgi Sarmal Yayınları TYT Türkçe Branş Denemeleri 20×40

bilgi sarmal yayınları tyt türkçe branş denemeleri 20x40
2024 tyt türkçe deneme önerileri 24

2020 YKS sınavına uygun olarak hazırlanmış, sınav seviyesine yakın zorlukta bir deneme. İçerisinde video çözümleri mevcut, çözemediğiniz soruları izleyerek öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra konu analiz tablosunun da bulunması TYT branş deneme tavsiyeleri listemizde yer almasını sağlıyor. Kendi seviyesini merak edenler için mutlaka tavsiye ettiğimiz bir kaynak.

Deneme Bilgileri

 • Yazar: Mehmet Durmaz, İlyas Örskaya
 • En düşük fiyat: 38.25 TL

ÜçDörtBeş Yayınları TYT Türkçe 12’li Deneme

üçdörtbeş yayınları tyt türkçe 12li deneme
2024 tyt türkçe deneme önerileri 25

“Her türlü senaryoyu yaşayın, sınavda şaşırmayın” şeklinde sloganı bulunan ÜçDörtBeş yayınlarını; TYT Türkçe deneme önerileri yazımızda sınav seviyesine en yakın Türkçe denemesi olarak nitelendirebiliriz. Tek eksiği konu analiz tablosunun olmaması. İçerisinde 2 kolay, 7 orta ve 3 tane zor deneneme bulunduruyor. Sınav kitapçığı tarzında basılmış. Bilgi sarmal yayınlarıyla beraber mutlaka çözülmesi gereken fakat netleri düşük olan arkadaşların uzak durması gereken kaynaklardan bir tanesi…

 • Yazar: Müslüm Kaplan
 • En düşük fiyat: 18.70 TL

TYT Türkçe Zor Seviye Deneme Önerileri

Apotemi Yayınları TYT Türkçe Tamamı Çözümlü 15’li Denemeleri

apotemi yayınları tyt türkçe tamamı çözümlü 15'li denemeleri
2024 tyt türkçe deneme önerileri 26

İçerisinde gerçekten zor ve caydırıcı sorular barındıran, konu analiz tablosu bulunmayan bir TYT Türkçe branş denemesi. Soru çeşitliliği bakımından çözülebilir diyebiliriz.

 • Yazar: Komisyon
 • En düşük fiyat: 24.65 TL

Limit Yayınları TYT Kronometre Türkçe Denemeleri 20×40

limit yayınları tyt kronometre türkçe denemeleri 20x40
2024 tyt türkçe deneme önerileri 27

Açıkçası Limit yayınlarının dillere destan paragraf kitabı kadar zor olmasa da, zor seviye TYT Türkçe deneme önerileri listesine girmeye hak kazanıyor. Başlangıç için çözülmemesi gereken, sınava son 3-4 ay kala çözebileceğiniz bir deneme.

 • Yazar: Komisyon
 • En düşük fiyat: 24.90 TL

3D Yayınları TYT Türkçe 10’lu Simülasyon Denemeleri

3d yayınları tyt türkçe 10'lu simülasyon denemeleri
2024 tyt türkçe deneme önerileri 28

Gerçekten zor diyebileceğimiz sorulardan oluşan, çek-kopar tarzında hazırlanmış bir deneme. İçerisinde konu analiz tablosu mevcut. Belirli seviyeye geldikten sonra netlerinizi artırabileceğiniz bir kaynak.

 • Yazar: Mehmet Ali Yerlikaya
 • En düşük fiyat: 23.90 TL

Paraf Yayınları TYT Türkçe 15 Deneme Video Çözümlü

paraf yayınları tyt türkçe 15 deneme video çözümlü
2024 tyt türkçe deneme önerileri 29

Dikkat ölçen tarzıyla beraber en son çözülecek kaynaklardan diyebiliriz. Eğer TYT Türkçe ‘den çok eksiğiniz kalmadıysa yada ben bitirdim ama son defa kendimi göreyim diyorsanız çözebilirsiniz.

 • Yazar: Komisyon
 • En düşük fiyat: 38.25 TL

2024 yılı için TYT Türkçe deneme önerileri yazımızın sonuna geldik. Eğer sizin de bu yazıyı okuyan ve YKS sınavına hazırlanan arkadaşlar için önerebileceğiniz TYT Türkçe denemeleri varsa, yorum kısmından belirtebilirsiniz.

unirotam

https://www.unirotam.com/


2 Yorum

 1. Öncelikle merhaba ben nerdeyse 2 senedir paragraf çözüyorum ilk aldığım denemelerden biridir prf ve soru kitabınıda almışımdır fakat prfdan çok az netim geliyor hala böyle şuan benimhocam isimli sorubankasından soru çözüyorum bu yayın bana kolay geliyor ve herkes benimhocam yayını için zor diyor anlamadığım olay şu türkçem iyi mi kötü mü bir türlü anlayamadım prf türkçe netlerim genelde 20 25 arası oluyor sizce vahim bir durum mu? benim hocamın sorularından ise nadiren 2 3 yanlış çıkar genelde full çıkar sınavda en az 25 net yapmak istiyorum ama korkuyorum ister istemez cevap verirseniz çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler

  1. Kanka paraf gereksiz zor sadece Türkçe için değil tyt mat denemesinde ayt eşitsizlik vardı o derece yani. O yüzden paraf sadece özgüven kırıyor zor olunca kaliteli oluyor diye bir şey yok. Ama paraf için 25 net bence gayet iyi bilgi sarmal ve limitten rahat 30 yaparsın birakmadiysan bırak o parafı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu