Kaynak Tavsiyeleri

En İyi TYT Deneme Önerileri 2023

Bu yazıda YKS‘ye girmeden önce TYT’den kesinlikle çözmeniz gereken genel deneme önerileri neler? Özellikle kendini geliştirmek isteyen öğrencilerin mutlaka çözmesi gereken kaynaklar hangileridir? Sizler için araştırdık. Türkiye’nin önde gelen kitap satışı sitelerindeki yorumları teker teker inceledik ve en iyi TYT deneme önerileri 2023 listesini hazırladık.

32 adet ücretsiz TYT deneme PDF dosyasını görüntülemek için tıklayınız

2023 Yılının En İyi TYT Deneme Önerileri

Sizler için önerdiğimiz 2023 yılının en iyi TYT deneme önerileri listesine aşağıdan göz atabilirsiniz.

Aşağıdaki denemelere eklemek istediğiniz veya diğer öğrencilere tavsiye ettiğiniz denemeler varsa lütfen yorum kısmından belirtmeyi unutmayın.

Krallar Karması TYT Denemeleri

krallar karması tyt denemesi

İsminden de anlaşılabileceği gibi farklı yayınların bir araya getirilmesiyle oluşturulan bir TYT denemesi. Her türlü senaryoya hazırlıklı olmanız açısından sürekli aynı kaynaktan sorular çözmemeniz gerektiğini yazılarımızda çoğu kez vurguladık. Bu sebeple çözülmesi gereken genel TYT denemeleri listenizde bulunması gereken bir kaynak.

Bilinçsel Yayınları 5’li Hocalar Karması TYT Denemesi

bilinçsel yayınları 5li hocalar karması tyt denemesi
en i̇yi tyt deneme önerileri 2023 9

Özellikle bu denemelerin bir çok yazar tarafından oluşturulması, video çözümlerinin olması ve sorularının ÖSYM tadında olması (gerçekten de ÖSYM’ye çok yakın) bu TYT denemesini ön plana çıkarıyor. Bir çoğunuz bu yayınevini duymamış olabilir fakat pek bilinmeyen yayınevlerinden cevherler çıkabiliyor. Bu sebeple biz en iyi TYT denemeleri listemizin 1.sırasına bu yayınevini yerleştirmek istedik.

Fragman Yayınları 3’lü TYT Deneme Sınavı

fragman yayınları 3lü tyt deneme sınavı
en i̇yi tyt deneme önerileri 2023 10

3’lü TYT Atak denemesi olarak geçiyor ve şuanda online kitap satış sitelerinde en çok satan denemeler arasında kendine yer edinmiş. 2023 yılının güncel sorularına yer verilmiş. Soru çözümleri bulunuyor. ÖSYM’ye yakın orta düzey sorulardan oluşturulmuş olması bu kitaba ayrı bir özellik katıyor. Bu sebeple en iyi TYT denemeleri listemize girmeye hak kazanıyor.

Önerilen içerik: TYT Türkçe deneme önerileri yazımızda TYT için Türkçe branş deneme önerileri listesi hazırladık.

Yayın Denizi 5’li Tek Tekrar Ettiren TYT Denemesi

yayın denizi 5li tek tekrar ettiren tyt denemesi
en i̇yi tyt deneme önerileri 2023 11

Özellikle ocak ve şubat kampında hızlı bir tekrar isteyen öğrenciler için güzel bir kitap serisi. 5’li deneme tekrar için fazla geliyorsa arkadaşlarınızla birlikte alıp aranızda paylaşabilirsiniz.

ÜçDörtBeş Yayınları 6’lı Deneme Sınavı

üçdörtbeş yayınları 6lı deneme sınavı
en i̇yi tyt deneme önerileri 2023 12

Bir çok öğrenci bu yayınevini sıklıkla duyduğu için pek fazla açıklama gereği duymuyoruz açıkçası. Kendini ispat etmiş bir yayınevi. Soruları ÖSYM sınavına en yakın deneme diyebiliriz. Hatta 2020 TYT sınavında derece yapmış öğrenciler gerçek sınav ve ÜçDörtBeş deneme sınavı netlerini kıyasladığında birbirine yakın sonuçlar aldıklarını belirtiyorlar. Sonuç olarak TYT provasını evinizde yapmak istiyorsanız kesinlikle çözülmesi gereken bir TYT denemesi diyebiliriz.

Eba Akademik Destek

eba akademik destek
en i̇yi tyt deneme önerileri 2023 13

Eba‘ya ait olan akademik destek portalının içerisinde Türkiye geneli TYT ve AYT deneme sınavları yapılıyor. Tek eksik tarafı sadece devlet okuluna giden öğrenciler için kullanılabilir olması. İmkanınız varsa ve okula gidiyorsanız Eba’nın akademik destek portalına girerek akademik destek 1-2-3-4-5 (6. da yapılacak) girmenizi tavsiye ederiz. Çünkü ÖSYM Eba’nın yayınlamış olduğu deneme sınavlarına benzer sorular sorabilir.

Önerilen içerik: TYT matematik deneme önerileri yazımızda TYT için matematik branş deneme önerileri listesi hazırladık.

Altın Karma 10’lu TYT Deneme Sınavı

altın karma 10lu tyt deneme sınavı
en i̇yi tyt deneme önerileri 2023 14

İçerisinde birbirinden farklı yayınevlerine ait olan denemeler yer alıyor. Bu da soru çeşitliliği yaratıyor. Tek tip yayınevi üzerinden ilerlememenizi sıklıkla dile getiriyoruz. Ayrıca setin içerisinde orta – zor derece denemeler var fakat yine de öğrencilerin çözmeye çalışmasını tavsiye ediyoruz.

Bilgi Sarmal TYT Denemeleri

Hangi denemesi olursa olsun çözebileceğiniz, ÖSYM’ye yakınlığıyla bilinen bir kaynak. Özellikle TYT denemeleri gerçek TYT sınavına göre soru dağılımları, soruların zorluğu bakımından özenle hazırlanmış. Gönül rahatlığıyla çözebilirsiniz.

Toprak Yayınları 5’li TYT Denemesi

Toprak yayınları; özellikle TYT denemeleri alanında çok güzel işler başaran, ne zor ne de kolay diyebileceğimiz denemeler çıkarmaya devam ediyor. Orta seviyede TYT deneme önerisi arıyorsanız alıp çözebilirsiniz. Soruları oldukça sade, gerçek TYT sınavına benzer sorulardan oluşuyor.

Önerilen içerik: TYT-AYT Fizik deneme önerileri yazımızda TYT için Fizik branş deneme önerileri listesi hazırladık.

Hız ve Renk 12×40 TYT Denemeleri

Kolaydan zora doğru sıralanan denemelerden oluşuyor. Kolay kısımda çok kolay sorular olmasına karşın, zor kısımda sizi gerçekten zorlayabilecek denemeler bulunabiliyor. Kolay, orta ve zor denemelerde neler yapabildiğinizi anlamak, kendinizi tartmak açısından alıp çözebilirsiniz.

Karekök Yayınları TYT Denemeleri

Çoğu öğrenci bu denemelerin çok zor olduğu görüşünde fakat hepimizin bildiği gibi sınavda zor sorular da bulunuyor. Bu tip soruları çözmeye çalışırsanız, TYT sınavında zor bir soruyu çözdüğünüzde binlerce rakibinizi eleme şansı bulabilirsiniz.

Apotemi Yayınları 3’lü TYT Denemesi

Dereceye giren öğrencilerin bazılarının bile çözemediği sorulardan oluşan bir genel TYT denemesi. “Artık çözeceğim başka deneme kalmadı” veya “zoru başarırım imkansız zaman alır” diyorsanız bu denemeyi alıp mutlaka  çözebilirsiniz ve kendinizi geliştire bilirsiniz.

En iyi TYT deneme önerileri yazımızın sonuna geldik. Peki sizin diğer okuyucularımız için önerdiğiniz genel TYT denemeleri var mı? Varsa lütfen değerli fikirlerinizi yorum bölümünden yazıp sizlerde katkıda buluna bilirsiniz. Bilgi paylaştıkça güzeldir…

unirotam

https://www.unirotam.com/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu