5. Sınıf Türkçe Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları Meb Yayınları

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 74 Cevapları

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış, öğrencilere matematik öğrenmeleri için önemli bir kaynak sunan bir ders kitabıdır. Kitap, öğrencilere temel matematik becerilerini geliştirme fırsatı sunar. Açıklayıcı metinler, örnek sorular ve çözümler içererek matematik öğrenmeyi kolaylaştırır. Bu ders kitabı, öğrencilerin matematik konularını anlamalarına yardımcı olurken, öğretmenler için de etkili bir öğretim kaynağıdır. Matematikle ilgili güven kazandırmak ve öğrencileri motive etmek için tasarlanmıştır. “5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları,” eğitimde önemli bir rol oynamakta ve öğrencilerin matematik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. 5.Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları sizler için paylaştık.

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 74 Cevapları
5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları 1. Ünite Sayfa 74

Birlikte Yapalım 3

Aşağıda verilen çarpımları üslü ifade olarak gösterelim ve değerlerini bulalım. Model ile göstererek okunuşlarını yazalım.

a) 2 x 2                  b) 3 x 3                 c) 5 x 5

Çözüm:

Verilen çarpımların üslü ifade olarak gösterimlerini, okunuşlarını, modellerini ve değerlerini göstereceğimiz bir tablo oluşturalım.

5.sinifmatematiksayfa74 min

Birim karelerin sayısı ile üslü ifadenin değeri arasında nasıl bir ilişki vardır?

Üslü ifadelerin değeri kaçsa o kadar birim kare vardır.

unirotam

https://www.unirotam.com/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu