6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 209

6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış, öğrencilere matematik öğrenmeleri için önemli bir kaynak sunan bir ders kitabıdır. Kitap, öğrencilere temel matematik becerilerini geliştirme fırsatı sunar. Açıklayıcı metinler, örnek sorular ve çözümler içererek matematik öğrenmeyi kolaylaştırır. Bu ders kitabı, öğrencilerin matematik konularını anlamalarına yardımcı olurken, öğretmenler için de etkili bir öğretim kaynağıdır. Matematikle ilgili güven kazandırmak ve öğrencileri motive etmek için tasarlanmıştır. “6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları,” eğitimde önemli bir rol oynamakta ve öğrencilerin matematik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. 6.Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları sizler için paylaştık.

6. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 209

6. Ünite Değerlendirme Soruları

25. Her bir peteği 6 L su alan ve 8 adet petekle ısınan bir evin kombisi peteklere yetecek miktarda su ile doldurulmuştur. Arıza sonucu kombinin altından su damlamaktadır. Damlayan su, şekilde görüldüğü gibi ayrıt uzunlukları verilen dikdörtgen prizma şeklindeki kap içine düşmektedir.

6.sinif matematik calisma kitabi sayfa 210 min

Dolan kap, düzenli olarak her 20 dakikada bir boşaltılmaktadır. Eve kombi ustası çağrılarak kombi tamir ettirilmiştir. Kombiyi tamir eden usta kombide 40 L su kaldığını görmüştür.

Verilenlere göre kombi ne kadar süre arızalı kalmıştır?
(Borulardaki su miktarı hesaba katılmayacaktır.)

A ) 8 saat 10 dakika
B ) 9 saat
C ) 10 saat 40 dakika
D ) 12 saa 15 dakika

unirotam

https://www.unirotam.com/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu