YKS

Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine Kötü Haber! Artık Yönetici Olamayacaklar!

2024 Yılı Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Kılavuzunda belirtilen yeni düzenlemeye göre, bilişim teknolojileri mezunları mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarını tercih edemeyecekler!

2024 Yılı Proje Okullarına Yönetici Atama Yönetmeliği’nde bu yıl farklı bir uygulamaya gidildi ve Talim Terbiye Kurulu, teknik okul yöneticisi olamayacak adaylarla ilgili bir değerlendirmeye yer verdi.

Buna göre bilişim teknolojileri branşlarının bazıları, artık teknik okullara yönetici olamayacak.

Bunun yanında bir diğer soru da bilgisayar-matematik alanlarından mezun olanlara ne olacağı konusunda. Bu branşlar ise yalnızca ortaokul ve Anadolu liselerinde görevlendirilebildikleri gibi, yalnızca bu okullarda idareci olarak atanabilecek.

Konuyla ilgili resmi karar şu şekilde:

4.e. Bilişim Teknolojileri alan öğretmenlerinden; “Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği”, “Matematik-Bilgisayar Bölümü”, “İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri”, “Bilgisayar Teknolojisi Bölümü/Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü”, “Bilgi Teknolojileri” ve “Yönetim Bilişim Sistemleri” mezun olanlar, meslekî ve teknik ortaöğretim kurumlarını tercih edemeyeceklerdir.

unirotam

https://www.unirotam.com/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu