YKS

Galatasaray Üniversitesi Matematik Bölümü Hakkında

Arkadaşlar selam, ben Galatasaray Üniversitesi Matematik Bölümünden Efe. Bu başlık altından sizlere bölümümüz hakkında detaylı bir içerik hazırlamayı düşündüm.

Ben üniversiteye giriş sınavından sonra tercih döneminde ODTÜ, Galatasaray, Bilkent üniversitelerinin mezunlarına bölümleri ile alakalı bir soru sordum. Onlardan gelen cevaplar neticesinde Galatasaray Üniversitesi Matematik Bölümü’nü ilk sıraya almaya karar verdim. Şimdi Galatasaray Üniversitesi Bölümünden Mezun olmuş kişilere sorduğum soruyu ve aldığım cevapları aşağıya ekliyorum. Ek olarak şuan lisans eğitimlerine devam eden arkadaşlarım da bu başlık içerisine kendi görüşlerini ekleyecek.

İlginizi çekebilir: Galatasaray üniversitesi taban puanları ve başarı sıralamaları için tıklayınız.

SORU: Merhabalar, ben Efe Bakay. Bu yıl Galatasaray Üniversitesi “Matematik” Lisans eğitimine başlamayı düşünüyorum. Bu bölümden mezun olduğunuz için mesaj atmak istedim. Buradaki lisans eğitiminden memnun kaldınız mı acaba? Yeni başlayacak birine tavsiyeleriniz nelerdir? Teşekkür ederim.

1. CEVAP

Merhaba Efe,

Öncelikle tebrik ederim. Kusura bakma biraz geç gördüm. Bu sene mezun olmam gerekiyordu ama henüz olmadım, 1 sene uzadı okulum öncelikle. Lisans eğitiminden evet memnunum, tabi ki her okulda olduğu gibi burda da ufak tefek pürüzler oluyor. Yeni başlayacak birine en iyi tavsiye kesinlikle çalışman olur. Kendimden ilerlemem gerekirse lisans 1’de bölüme geçmiş olmanın rahatlığıyla fazla fevri davrandım ve bir de buna derslerin aşırı zorluğu eklenince durum ortadaBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu