LGS

LGS İngilizce Kitap Önerileri

Bu yazıda 2022-2023 yılında LGS sınavına girecek 8. sınıf öğrencileri için kolay, orta ve zor LGS ingilizce kitap önerileri ve/veya kaynak tavsiyelerinde bulunacağız.

8. Sınıf LGS İngilizce Kaynak Kitap Önerileri – Soru Bankası Tavsiyeleri

LGS İngilizce soru bankası önerileri içeriğini yazarken 2022 yılında elimize ulaşan kitapları 15 öğretmenimizle birlikte teker teker inceledik. Hangi kitapların öğrenciye maksimum fayda sağlayacağını belirledikten sonra çeşitli kriterlere göre sıraladık. Bu kitaplar arasından bir liste oluşturduk. Tamamen tarafsız olması açısından çok sayıda öğretmene LGS için önerdikleri kitapların hangileri olduğunu sorduk. Ardından 2021’de LGS sınavına girip derece yapmış öğrencilerle iletişim kurup bu konu hakkında fikirlerini aldık. Sonuç olarak bu verilerin hepsini bir araya getirerek en iyi LGS İngilizce (8. sınıf) kaynak kitap önerileri listemizi oluşturduk. Kolayorta ve zor sınıflandırması yapabildiğimiz derslerde sınıflandırma yaptık.

Değerlendirme Kriterleri Nelerdir?

LGS İngilizce yardımcı kitaplar seçilirken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bu kitaplar tüm konuları kapsamalı ve video çözümlerle desteklenmelidir. Biz de bu yazımızda yer alan tüm kaynakların kazanımlara uygun, video çözüm destekli ve güncel olmasına özen gösterdik.

  • Zorluk seviyesi: Kitabın zorluk seviyesi nedir? Kolay mı? Orta mı? Zor mu?
  • Müfredata uygunluk: Bu kitap, kendisini satın alan öğrenciye fayda sağlayacak mı? Öğrencinin çözdüğü soruların benzerleri MEB’in hazırladığı LGS sınavında karşısına çıkabilir mi? Yoksa hala eski tip sorular mı içeriyor?
  • Yeni nesil sorular: Kitap içerisinde yeni nesil sorular bulunuyor mu? Yoksa tamamen klasik sorulardan mı oluşuyor?

LGS İngilizce Temel Seviye Kitap Önerileri

Temel seviyede İngilizce bilginiz olduğunu düşünüyorsanız bu kaynaklar sizin toparlamanıza, rakiplerinize yetişebilmenize yardımcı olacaktır.

Hız Yayınları – 8. Sınıf LGS İngilizce Soru Bankası

hız yayınları 8. sınıf lgs i̇ngilizce soru bankası

Hız Yayınlarının hazırlamış olduğu bu LGS İngilizce soru bankası temel seviye İngilizce öğrencileri için mükemmel bir pekiştirme imkânı sunuyor. Yaklaşık 200 sayfalık bu kitabın geneline kolay seviye sorular hâkim. Bu soru bankasıyla temel düzeydeki bilginizi pekiştirip akranlarınıza yetişme imkanına sahip olabilirsiniz. 

Önerilen içerik: LGS İngilizce deneme önerileri

Tonguç Yayınları – 8. Sınıf LGS İngilizce Kota Konu Taramaları

tonguç yayınları 8. sınıf lgs i̇ngilizce kota konu taramaları

Yeni nesil sorularla karşımıza çıkan bu kitap orta seviyeye geçebilmeniz için mükemmel bir yardımcı. Hem konu taramalarıyla hem de sizler için hazırlanan yeni nesil sorularla İngilizce seviyenizi ciddi ölçüde geliştirebilecek bir İngilizce kitabı.

Altınkarma 8. Sınıf İngilizce Tahminmatik Soru Bankası

Altınkarma yayınları tarafından kaleme dökülen bu soru bankası genel olarak üst düzey bir içeriğe sahip. Her seviyeye hitap etmesiyle ünlü olan bu kitap etkileyici sorular sunuyor. LGS İngilizcede üst sıralara oynamak isteyenlerin kesinlikle çözmesi gereken bir kitap.

LGS İngilizce Orta Seviye Kitap Önerileri

Eğer İngilizce seviyenizin orta düzeyde olduğunu düşünüyorsanız aynı zamanda üst seviyeye geçebilmek için can atıyor olmalısınız. Bu yardımcı kitaplar sayesinde İngilizce bilginize seviye atlatabilecek ve rakiplerinize fark açabileceksiniz.

Gama Okul Yayınları 8. Sınıf The Quality Test Book

Orta düzey İngilizce bilginiz varsa bu kitap size seviye atlatacaktır. Genel olarak orta seviye sorularla, ek olarak hem kolay hem de zaman zaman zor sorularla da donatılmış bu kitap adeta seviye atlayabilmeniz için tasarlanmış.

LGS İngilizce Zor Seviye Kitap Önerileri

İyi bir İngilizce seviyeniz olsa da LGS’de sizi zorlayacak sorularla karşılaşabilmeniz muhtemeldir. Bu sebeple sizleri bu zor sorular için hazırlayacak kitapları bulmak isteyebilirsiniz. Aşağıda üst seviye, genel olarak zor bir içeriğe sahip İngilizce kitaplarını bulabilirsiniz.

8. Sınıf İngilizce Ulti Soru Bankası BES Yayınları

BES Yayınları tarafından hazırlanmış olan bu soru bankası sahip olduğu üst seviye ve zor sorularla sizleri zorlayacak ve sınavda soru kaçırmamaya yönelik hazırlayacaktır. Bu soru bankası ile LGS İngilizcede zirveye oynayabilirsiniz.

Soru bankalarına ek olarak kendinizi sınava daha iyi hazırlamak için aşağıdaki deneme setlerini kullanmanızı şiddetle öneririm.

  • Hız Yayınları 8. Sınıf 30’lu İngilizce Deneme Seti
  • Legend English 8. Sınıf Check Up Exams Branş Deneme Seti
  • Beyin Takımı Yayınları 8. Sınıf LGS 5’li Deneme Seti
  • Merkez Yayınları 8. Sınıf İngilizce 12’li Deneme Seti

unirotam

https://www.unirotam.com/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu