LGS

LGS Matematik Deneme Önerileri

Bu yazıda LGS‘ye girmeden önce çözmeniz gereken LGS matematik deneme önerileri neler? Özellikle kendini geliştirmek isteyen öğrencilerin mutlaka çözmesi gereken kaynaklar hangileridir? Sizler için araştırdık. Türkiye’nin önde gelen kitap satışı sitelerindeki yorumları teker teker inceledik ve en iyi LGS matematik deneme önerileri listesini hazırladık.

LGS Matematik Deneme Önerileri

Özellikle sınava yakın dönemde deneme çözmek oldukça önem taşımaktadır. Öğrencilerin farklı konuları bir arada görebileceği, eksiklerini anlayabileceği ve zaman konusunda dikkat edilmesi gerekenleri görebileceği bir çalışma süreci denemeler yardımıyla daha başarılı bir şekilde gözlenebilir olmaktadır. Peki, sınava girecek olan öğrenciler için bizim tavsiye ettiğimiz LGS matematik denemeleri nelerdir?

Mozaik Yayınları – 8. Sınıf LGS Matematik 12 Deneme Sınavı

mozaik yayınları 8. sınıf lgs matematik 12li deneme sınavı

LGS matematik deneme tavsiyeleri listemizin ilk sırasında Mozaik yayınları var. Mozaik Yayınları, “çözülebilir yeni nesil” soru bankasının yanı sıra 12’li matematik denemesi ile de öğrencilere sınav provası yapma imkanı sunmaktadır. Kalabalık bir yazar kadrosu tarafından hazırlanan bu denemeler, LGS öğrencilerine sınavın son düzlüğünde iyi bir çalışma ortamı sunacaktır.

Karekök Yayınları – 8. Sınıf LGS Deneme Sınavları

karekök yayınları lgs 12li deneme seti

Karekök Yayınları özellikle matematik dersi için sınav ayarı sorular hazırlamaktadır. Soruları ise orta seviyeden başlayarak zora doğru ilerler. Bu nedenle sınava yakın zamanda ve konuların genel anlamda anlaşılmasının ardından çözülmesi tavsiye ediliyor.

İlgili içerik: LGS matematik kitaplarını incelediğimiz LGS matematik kitap önerileri yazımıza göz atmak için tıklayınız.

Editör Yayınları – 8. Sınıf LGS Realist Çözümlü 10’lu Deneme Sınavı

editör yayınları lgs realist tamamı çözümlü 10 deneme sınavı

Editör Yayınları tarafından çıkarılan deneme kitapçıklarında bulunan sorular orta seviyeden başlayarak zora doğru ilerliyor. Çeşitli soru tiplerini içermesinden dolayı öğrencilerin farklı soru tiplerini görmeleri sağlanıyor. Bu sebeple çözülmesi gereken ve önerdiğimiz bir LGS matematik denemesi.

Tonguç Yayınları – LGS Matematik Deneme Seti

Tonguç yayınlarını ortaokulda duymayan yoktur. Matematik deneme seti 4’lü LGS motivasyon denemeleri bünyesinde kısmen kolay – orta seviyedeki soruları barındıran oldukça kapsamlı ve yeni başlayan kişiler tarafından oldukça sık tercih edilen bir deneme setidir. Dolayısıyla LGS matematik deneme önerisi listemize girmeye hak kazanıyor.

İşleyen Zeka Yayınları – 8.Sınıf LGS Matematik Denemeleri

işleyen zeka 8. sınıf lgs matematik denemeleri

İşleyen Zeka Yayınları matematik denemeleri, dersin her konusuna özel olarak fasiküller içeriyor. Bu nedenle, konuların farklı kazanımlarına özel bir çalışma yapma imkanı sunuyor.

Ankara Yayıncılık – Güçlendiren 12’li LGS Matematik Deneme Sınavları

ankara yayıncılık güçlendiren 12li lgs matematik denemeleri

Soru seviyesi kolaydan zora doğru ilerler. İçerisinde 8 Sarmal 4 Genel deneme bulunduğundan dolayı öğrencilerin hangi konularda eksiklerinin olduğunu net bir şekilde görmesi sağlanır. Konularını yeni bitirmiş, deneme sınavlarını çözmeye yeni başlayacak olan ve kendini giderek geliştirmek isteyen adaylar için oldukça ideal bir yayındır.

Okyanus Yayınları – 8. Sınıf Master 20 Matematik Denemesi

okyanus yayınları 8. sınıf master 20 matematik denemesi

Okyanus yayınları matematik deneme serisi kolay, orta ve zor seviyedeki sorulardan oluşan ve yeni nesil soruları bünyesinde barındıran, oldukça faydalı bir deneme setidir.

Okyanus yayınları içerisinde toplamda 7 adet sarmal matematik denemesi bulunmakta ve ekstra olarak bu denemelerin yanında performans yükseltme testleri ve her üniteye ait farklı denemeler de bulunmaktadır.
Gerçeğe yakın bir sınav deneyimi yaşamak isteyen adaylar için oldukça ideal bir deneme setidir.

Hız Yayınları 8. Sınıf Matematik 15’li Deneme

hız yayınları 8. sınıf matematik 15li deneme

Hız yayınları matematik deneme sınavları 8 sarmal ve 4 genel matematik olmak üzere toplamda 12 adet matematik denemesinin bulunduğu bir deneme seti olup, orta – zor seviyedeki soruları bünyesinde barındırmaktadır. Hız yayınları aynı zamanda okula yardımcı olmak adına video çözümlerinin de yer aldığı, yeni nesil sorulardan oluşan, yoruma dayalı sorularında bol bol yer aldığı oldukça faydalı ve çok fonksiyonlu bir yayındır.

Nitelik Yayınları – 8. Sınıf LGS Yeni Nesil Süper Matematik Deneme

nitelik yayınları 8. sınıf lgs yeni nesil süper matematik denemesi

Nitelik yayınları matematik deneme seti, LGS Sınavı için Millî Eğitim Bakanlığı’nın hazırlamış olduğu örnek sorulara oldukça yakın soruları bünyesinde barındırmakla beraber orta – zor seviyedeki sorulardan oluşmaktadır. Yeni nesil sorularında yer aldığı matematik deneme sınavları sizlere gerçek bir sınav deneyimi yaşatacak olup, sınava iyi şekilde hazırlanmanıza yardımcı olacaktır.

LGS matematik deneme önerileri yazımızın sonuna geldik. Eğer sizin de diğer öğrencilerimize tavsiye edebileceğiniz denemeler varsa yorum kısmından belirtebilirsiniz.

unirotam

https://www.unirotam.com/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu