YKS

2021 Özel (Vakıf) Üniversite Ücretleri

2021 yılında özel üniversite ücretleri ne kadar? Sizler için vakıf üniversiteleri (lisans ve önlisans) fiyat rehberini oluşturduk.

Özel Üniversite Ücretleri Genel Olarak Ne Durumda?

Türkiye’de bulunan özel üniversitelerin geneli İstanbul’da yer alıyor. Vakıf (diğer adıyla özel) üniversitelerin eğitim-öğretim ücretleri 4 yıllık (lisans) bölümleri için 35 – 80 bin TL, 2 yıllık (önlisans) bölümleri içinse 15 bin TL – 35 bin TL arasında değişiklik gösteriyor. Ayrıca özel üniversite ücretlerinde en yüksek fiyat aralığı olarak Tıp ve Hukuk fakülteleri karşımıza çıkıyor. Yine bu fakültelerin öğrenim ücretleri 60 bin TL – 80 bin TL arası değişmektedir.

Tabi yukarıda bahsi geçen üniversitelerin ücretleri tamamen burssuz (indirimsiz) fiyatlar. Bildiğiniz üzere öğrencilere %25, %50, %75 ve %100 olarak çeşitli burslar veriliyor.

İlgili içerik: Üniversitelerin üstün başarı bursları. Hangi üniversite ne kadar burs veriyor?

Özel Üniversite Ücretleri (2021)

Aşağıda bulunan listeden yıllık ücretini görmek istediğiniz herhangi bir üniversiteye tıklayarak 2021 yılında belirlenen üniversite eğitim – öğretim ücretlerini görüntüleyebilirsiniz. Liste alfabetik olarak sıralanmıştır.

Lisans bölümlerinin ücretleri 15 – 45 bin arasında değişiyor, fiyatı en yüksek bölüm ise tıp olarak karşımıza çıkıyor.

Özel üniversitelerin ücretlerini sizler için paylaştık. Peki siz hangi üniversiteye gitmeyi planlıyorsunuz? Bizimle paylaşın.

unirotam

https://www.unirotam.com/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu