6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 113

6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış, öğrencilere matematik öğrenmeleri için önemli bir kaynak sunan bir ders kitabıdır. Kitap, öğrencilere temel matematik becerilerini geliştirme fırsatı sunar. Açıklayıcı metinler, örnek sorular ve çözümler içererek matematik öğrenmeyi kolaylaştırır. Bu ders kitabı, öğrencilerin matematik konularını anlamalarına yardımcı olurken, öğretmenler için de etkili bir öğretim kaynağıdır. Matematikle ilgili güven kazandırmak ve öğrencileri motive etmek için tasarlanmıştır. “6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları,” eğitimde önemli bir rol oynamakta ve öğrencilerin matematik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. 6.Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları sizler için paylaştık.

6. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 113

3. Ünite Değerlendirme Soruları

24.

6.sinif matematik calisma kitabi sayfa 112 3 min

Yukarıda en fazla 493 kg yük kaldırabilen bir istif makinesi ve A, B, C, D yüklerinin ağırlıkları verilmiştir. Bu yüklerin ağırlıkları birler basamağına yuvarlanarak istif makinesi aracılığıyla taşınacaktır.

Buna göre istif makinesi aşağıdaki yüklerden hangisini taşıyamaz?

A.      B. B        C. C       D. D

25.

6.sinif matematik calisma kitabi sayfa 112 3 1 min

Yukarıda uçangözün kollarındaki pervanelerin saniyedeki devir sayıları verilmiştir. Bu uçangözde, devir sayılarının birler basamağına yuvarlanmış hâli 44 olmayan pervane arızalı olduğuna göre hangi pervanenin tamir edilmesi
gerekir?

A. A        B. B        C. C      D. D

unirotam

https://www.unirotam.com/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu