6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 141

6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış, öğrencilere matematik öğrenmeleri için önemli bir kaynak sunan bir ders kitabıdır. Kitap, öğrencilere temel matematik becerilerini geliştirme fırsatı sunar. Açıklayıcı metinler, örnek sorular ve çözümler içererek matematik öğrenmeyi kolaylaştırır. Bu ders kitabı, öğrencilerin matematik konularını anlamalarına yardımcı olurken, öğretmenler için de etkili bir öğretim kaynağıdır. Matematikle ilgili güven kazandırmak ve öğrencileri motive etmek için tasarlanmıştır. “6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları,” eğitimde önemli bir rol oynamakta ve öğrencilerin matematik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. 6.Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları sizler için paylaştık.

6. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 141

6. Sınıf Matematik MEB Yayınları Sayfa 141 Çalışma Kitabı Cevapları

23. Elif, aşağıda kare kutucuklar içindeki terimleri inceliyor. Birbiri içinde benzer olan terimler varsa bu terimleri siliyor ve bu kutucukları sarıya boyuyor. Benzer terimi olmayan ifade varsa bu ifadeleri de silerek pembeye boyuyor.

Buna göre boyama işlemi sonunda oluşan görüntü aşağıdakilerden hangisidir?

6.sinif matematik calisma kitabi sayfa 139 1 min

6. Sınıf Matematik MEB Yayınları Sayfa 142 Çalışma Kitabı Cevapları

24. Selim,cebirsel ifadelerle ilgili proje ödevi almış ve ödevi için görsel bir soru hazırlamak istemiştir. X cm uzunluğundaki özdeş, renkli dört tane çubuk şeridin her birini Şekil-1’de görüldüğü gibi sekiz eş parçaya ayırmıştır. Daha sonra bu çubuk şeritlerin parçalarını kullanarak Şekil-2’deki geometrik şekli oluşturmuştur.

6.sinif matematik calisma kitabi sayfa 140 min

Buna göre Selim’in oluşturduğu Şekil-2’deki geometrik şeklin çevresini veren cebirsel ifade aşağıdakilerden hangisidir? (Bağlantı noktaları hesaba katılmayacaktır.)

A) 8x       B) 6x       C) 4x      D) 2x

unirotam

https://www.unirotam.com/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu