6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 143

6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış, öğrencilere matematik öğrenmeleri için önemli bir kaynak sunan bir ders kitabıdır. Kitap, öğrencilere temel matematik becerilerini geliştirme fırsatı sunar. Açıklayıcı metinler, örnek sorular ve çözümler içererek matematik öğrenmeyi kolaylaştırır. Bu ders kitabı, öğrencilerin matematik konularını anlamalarına yardımcı olurken, öğretmenler için de etkili bir öğretim kaynağıdır. Matematikle ilgili güven kazandırmak ve öğrencileri motive etmek için tasarlanmıştır. “6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları,” eğitimde önemli bir rol oynamakta ve öğrencilerin matematik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. 6.Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları sizler için paylaştık.

6. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 143

Bir veri grubunun ortalamasını bulurken yaklaşık bir değer seçilir. Seçilen sayı, verinin değerinden fazla ise kaç fazla olduğu (+) işaretiyle az ise kaç eksik olduğu (−) işaretiyle gösterilir. (+) değerlerin toplamı (−) değerlerin toplamına eşit ise seçilen değerin ortalamaya eşit olduğu anlaşılır.

6.sinif matematik calisma kitabi sayfa 141 min

Veri grubunun ortalamasının 16 olduğunu varsayalım: Eksi işaretlilerin toplamı : −15, Artı işaretlilerin toplamı : +15 olarak bulunur. (−15) + (+15) = 0 olarak bulunduğundan varsayımımızı doğru kabul ederiz. Ortalama 16’dır.

6.sinif matematik calisma kitabi sayfa 141 1 min

Buna göre 3, 10, 25, 21, 19,6.sinif matematik calisma kitabi sayfa 141 2 min , 5 verilen sayı grubunda ortalamanın 15 olması için verilmeyen sayı (6.sinif matematik calisma kitabi sayfa 141 2 min ) kaç olmalıdır?

A) 17        B) 18       C) 22      D) 24

unirotam

https://www.unirotam.com/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu