6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 165

6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış, öğrencilere matematik öğrenmeleri için önemli bir kaynak sunan bir ders kitabıdır. Kitap, öğrencilere temel matematik becerilerini geliştirme fırsatı sunar. Açıklayıcı metinler, örnek sorular ve çözümler içererek matematik öğrenmeyi kolaylaştırır. Bu ders kitabı, öğrencilerin matematik konularını anlamalarına yardımcı olurken, öğretmenler için de etkili bir öğretim kaynağıdır. Matematikle ilgili güven kazandırmak ve öğrencileri motive etmek için tasarlanmıştır. “6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları,” eğitimde önemli bir rol oynamakta ve öğrencilerin matematik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. 6.Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları sizler için paylaştık.

6. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 165

6. Sınıf Matematik MEB Yayınları Sayfa 165 Çalışma Kitabı Cevapları

5. Ünite Değerlendirme Soruları

15.

6.sinif matematik calisma kitabi sayfa 165 min

Yukarıdaki şekil, 1 hektar alana kurulmuş olan spor kompleksini temsil etmektedir. Bu şekle göre futbol sahası için ayrılan kısım 3 dönüm, voleybol ve basketbol sahaları altışar ar ve kapalı spor salonu 1900 m2 yer kaplamaktadır.

Bu spor kompleksindeki eş yürüyüş alanlarından bir tanesinin alanı kaç metrekaredir?

A) 1500 m²        B) 1400 m²        C) 1300 m²        D) 1200 m²

6. Sınıf Matematik MEB Yayınları Sayfa 166 Çalışma Kitabı Cevapları

16. Bilgi: Üçgenin iç açıları toplamı 180º dir. Aşağıda verilen asansör sistemiyle eşyalar yüksek katlara çıkarılabilmektedir.

6.sinif matematik calisma kitabi sayfa 166 min

Bu asansör yüksek katlara çıktıkça her kat için apartmana temas eden noktasıyla apartman arasındaki açı 5⁰ azalmaktadır.

Şekilde 5. katta bulunan asansörün yer ile açısı verildiğine göre asansörün 9. katta olması durumunda apartmanla açısı kaç derece olur?

A) 10⁰          B) 20⁰         C) 30⁰        D) 40⁰

unirotam

https://www.unirotam.com/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu