6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 173

6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış, öğrencilere matematik öğrenmeleri için önemli bir kaynak sunan bir ders kitabıdır. Kitap, öğrencilere temel matematik becerilerini geliştirme fırsatı sunar. Açıklayıcı metinler, örnek sorular ve çözümler içererek matematik öğrenmeyi kolaylaştırır. Bu ders kitabı, öğrencilerin matematik konularını anlamalarına yardımcı olurken, öğretmenler için de etkili bir öğretim kaynağıdır. Matematikle ilgili güven kazandırmak ve öğrencileri motive etmek için tasarlanmıştır. “6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları,” eğitimde önemli bir rol oynamakta ve öğrencilerin matematik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. 6.Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları sizler için paylaştık.

6. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 173

25. Kara yollarında kullanılan standart tehlike uyarı, trafik tanzim ve bilgi işaret levhalarının ebatları aşağıdaki gibi olacaktır:

6.sinif matematik calisma kitabi sayfa 172 1 min

Kara Yolları Genel Müdürlüğünün belirlediği yol araç yoğunluğunun ve yoldaki yasal hızın durumuna göre yollara konması gereken levhaların ebatları yukarıda verilmiştir. 1 No.lu ebatlardaki levhalar az tehlikeli, 4 No.lu ebatlardaki
levhalar en tehlikeli yol kısımlarına konulacaktır.

İlteriş, babasıyla köyden gelirken aşağıdaki levhaların önünden geçtiklerini görüyor.

6.sinif matematik calisma kitabi sayfa 172 2 min

İlteriş, bu levhaların alanlarını tabloya bakarak toplarsa toplam alanı kaç m2 olarak bulur?

A) 2,6225 m             B) 2,7225 m             C) 2,8225 m         D) 2,9225 m

unirotam

https://www.unirotam.com/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu