6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 55

6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış, öğrencilere matematik öğrenmeleri için önemli bir kaynak sunan bir ders kitabıdır. Kitap, öğrencilere temel matematik becerilerini geliştirme fırsatı sunar. Açıklayıcı metinler, örnek sorular ve çözümler içererek matematik öğrenmeyi kolaylaştırır. Bu ders kitabı, öğrencilerin matematik konularını anlamalarına yardımcı olurken, öğretmenler için de etkili bir öğretim kaynağıdır. Matematikle ilgili güven kazandırmak ve öğrencileri motive etmek için tasarlanmıştır. “6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları,” eğitimde önemli bir rol oynamakta ve öğrencilerin matematik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. 6.Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları sizler için paylaştık.

6. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 55

6. Sınıf Matematik MEB Yayınları Sayfa 55 Çalışma Kitabı Cevapları

23.

6.sinif matematik calisma kitabi sayfa 53 5 min

Nehir’in matematik öğretmeni olan babası, Nehir’in bilgisayarına 7 haneli, harflerden oluşan bir şifre koymuştur. Yukarıdaki görselde verilen yedigen şeklin ortasında bulunan şifre, yedigenin etrafındaki karelerin içinde yer alan
soruların cevabının ilk harfleriyle oluşturulacaktır. Cevaplar yedigenin içerisinde yer alan aynı renkli dikdörtgenlerin içine yazılacaktır.

Bu cevaplara göre ok yönünde oluşturulan şifre aşağıdakilerden hangisidir?

A) SBBOBSD                             C) ABSOBSD
B) SOBBBDS                             D) SOBBBSD

6. Sınıf Matematik MEB Yayınları Sayfa 56  Çalışma Kitabı Cevapları

24.

6.sinif matematik calisma kitabi sayfa 53 6 min

Yukarıda Şekil-1’deki kitap rafına kalınlığı 8 cm olan kitaplardan 40 tane, 2 dikey ve 6 yatay olacak şekilde arada boşluk kalmadan Şekil-2’deki gibi diziliyor.

Buna göre kitap rafının uzunluğu kaç cm’dir?

A) 240 cm                 C) 300 cm
B) 280 cm                 D) 320 cm

unirotam

https://www.unirotam.com/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu