6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 83

6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış, öğrencilere matematik öğrenmeleri için önemli bir kaynak sunan bir ders kitabıdır. Kitap, öğrencilere temel matematik becerilerini geliştirme fırsatı sunar. Açıklayıcı metinler, örnek sorular ve çözümler içererek matematik öğrenmeyi kolaylaştırır. Bu ders kitabı, öğrencilerin matematik konularını anlamalarına yardımcı olurken, öğretmenler için de etkili bir öğretim kaynağıdır. Matematikle ilgili güven kazandırmak ve öğrencileri motive etmek için tasarlanmıştır. “6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları,” eğitimde önemli bir rol oynamakta ve öğrencilerin matematik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. 6.Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları sizler için paylaştık.

6. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 83

6. Sınıf Matematik MEB Yayınları Sayfa 83 Çalışma Kitabı Cevapları

13.

6.sinif matematik calisma kitabi sayfa 83 min

60 cm uzunluğundaki çubuğun orta noktası Şekil-1’deki gibi A olacak şekilde işaretleniyor. Çubuk Şekil-2’deki gibi bir tarafından tamamının 1/6 ’ i oranında katlanarak üst üste gelen yüzler orta noktasından kesiliyor ve fazlalıklar atılıyor. Çubuğun orta noktası bu işlem sonucu değişiyor (Şekil-3) ve bu nokta B noktası olarak işaretleniyor.

Yukarıdaki bilgilere göre A ve B noktaları arasındaki uzaklık kaç cm’dir?

6.sinif matematik calisma kitabi sayfa 83 2 min

14. Şekilde görüldüğü gibi bir sincap 2 m derinliğindeki bir çukurdan zıplayarak dışarı çıkmaya çalışmaktadır. Her zıplayışında bir önceki yükselişinin 2/3 ’ si kadar ilerlemektedir. Örneğin 27 cm sıçrayan sincap 2. sıçrayışında 18 cm 3. sıçrayışında 12 cm yukarı doğru ilerlemektedir.

6.sinif matematik calisma kitabi sayfa 83 3 min

İlk zıplayışında 81 cm ilerlediğine göre kaçıncı zıplayışında çukurdan dışarı çıkmayı başarır ?

A) 2          B) 3            C) 4         D) 5

6. Sınıf Matematik MEB Yayınları Sayfa 84 Çalışma Kitabı Cevapları

15.

6.sinif matematik calisma kitabi sayfa 84 min

Emine Hanım, tatile gitmeden önce saksıdaki çiçeğinin kurumaması için şekildeki gibi bir düzenek hazırlamıştır. İçinde belli bir miktar su bulunan bölmeli kaptaki su, damlama su motoru ve borusu yardımıyla saksıya ulaşmakta ve çiçeğin su ihtiyacı karşılanmaktadır. Tatile gidip dönen Emine Hanım bölmeli kaptaki suyun 3/7 ’ ünün eksildiğini görmüştür.

Buna göre son durumda bölmeli kapta kalan suyun görünümü aşağıdakilerden hangisi gibidir?

6.sinif matematik calisma kitabi sayfa 84 1 min

unirotam

https://www.unirotam.com/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu