Eğitim

MEB Yeni Müfredat Değişikliği (LANSMANI) 2024 Ne Zaman Duyurulacak?

MEB Yeni Müfredat Değişikliği Ne Zaman? Harezmi Eğitim Modeli Nedir?

2024 yılı içerisinde yeni müfredat hakkında duyurunun yapılması planlanıyor. Bu değişiklik, öğrenciler ve eğitimciler tarafından yakından takip ediliyor.

Yeni müfredatın beceri örgüsü temelli olacağı ve bilimsel bilgiler ile milli manevi değerlerin bir arada işleneceği belirtiliyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, son yılların en kapsamlı müfredat değişikliğinin çalışmalarının tamamlandığını ve önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacağını açıkladı. Yeni müfredatın içeriği sadeleşecek, ancak ders saatlerinde değişiklik olmayacak. Yeni müfredatın gelecek eğitim-öğretim yılında okul öncesi, 1, 5 ve 9. sınıflarda uygulanması planlanıyor. Devamsızlık konusunda ise affın gündemlerinde olmadığı belirtiliyor.

yeni müfredat değişikliği
yeni müfredat değişikliği

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yeni müfredat değişikliği çalışmaları devam ediyor

Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ömer Faruk Yelkenci, İstanbul Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü’nde düzenlenen ‘Harezmi Eğitim Modeli Öğretmen Eğitimi’ kapanış programına katıldı. Bir hafta süren eğitimlerde 27 ilden 450 öğretmen bulundu. Konuşmasına, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2016 yılında İstanbul’da 5 okulda başlatılan, bugün 61 ilde ve 638 okulda uygulanan Harezmi Eğitim Modelini tanıtarak başlayan Yelkenci; bilimsel çalışmaları ve ahlaki değerlerin temelini bir arada sunan bu sistemin yeni müfredatı ön gören ve destekleyen bir eğitim modeli olduğunu söyledi. Bakan Yardımcısı Yelkenci sözlerine şöyle devam etti:

Harezmi Eğitim Modeli, öğrenciye insanı, insan için faydalı olanı üretme düşüncesini katan ve bunu disiplinler arası bir mantıkla sunan bir sistem. Bugün en yüksek teknoloji yapay zekâ, yarın başka bir şey olabilir dün farklıydı. Neticede bu bir araç. Burada amaç sadece bilgisayar bilimlerini, robotik ve kodlamayı, yapay zekayı öğretmek değil. Bunun yanında sosyal, duygusal, eleştirel becerileri, işin ahlaki tarafını da beraberinde vermek.

unirotam

https://www.unirotam.com/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu