Eğitim

Öğretmenler Okul WhatsApp Gruplarından Şikayetçi! – Olur Olmaz Saatte Mesaj Alıyoruz!

Son günlerde birçok öğretmen okul WhatsApp gruplarındaki mesajların gönderilme sıklığından ve saatlerinden şikayetçi durumda. Konuyla ilgili rahatsızlıklarını dile getiren öğretmenler, zorunlu olarak üye oldukları gruplardan zamansız bildirimler geldiğinden yakınıyor.

Bilindiği üzere her okulda farklı amaçlar için bir ya da birden fazla grup oluşturuluyor ve öğretmenlerin bu grupları takip etmeleri isteniyor. Özellikle okul duyurularını artık tamamen buraya taşıyan okul yönetimleri, kimi zaman öğretmenleri taciz edecek boyuttaki saatlerde mesaj göndermeye başladı.

Konuya ilişkin rahatsızlıklarını dile getiren öğretmenler, kimi zaman haftasonumu izin günlerinde, kimi zamansa akşamın geç saatlerinde gelen bildirimlerden rahatsız olduklarını; bazen gece vakitlerinde bildirim sesiyle uykularından uyandıklarını dile getiriyorlar.

Okul yönetimleri, organize ve hızlı bir şekilde duyuruların WhatsApp üzerinden yapılmasından memnun olsalar da, birçok öğretmen şehir dışında olmaları, hasta ve çocuklu olmaları nedeniyle telefonlarının bildirimlerini kapatamadıklarından ve bu mesaj bildirimlerine maruz kalmaz zorunda kaldıklarından şikayetçiler.

Öğretmenler her ne kadar bu tip gruplara üye olmak zorunda olmasalar da, iyi niyetli bir şekilde işlerin daha hızlı yürümesi adına grup davetlerini kabul ediyorlar. Bildirim sıklığından rahatsız olan ya da artık gruplarda yer almak istemediği için ayrılan öğretmenler de mobbing görmeye varan karşılıklarla uğraşmak zorunda kalıyor.

Kimi zaman kendi branşı haricinde bildirimlere de maruz kalan ve gereksiz şekilde rahatsız edilen öğretmenler, okul idarelerinden anlayış bekliyor.

ÖZEL HABER – UNİROTAM.COM

unirotam

https://www.unirotam.com/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu