Eğitim

Öğretmenlere 35 Bin TL Promosyon Ödemesi!

Milli Eğitim Bakanlığı’nda promosyon süreci devam ederken, Türk Eğitim Sen’den rekor promosyon müjdesi verildi.

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı’nda promosyon süreci devam ediyor. Ocak ayı itibariyle memur ve öğretmenlerin maaşlarına yapılan %49,25’lik zam sonrasında, bankalar da öğretmenlere teklif ettikleri promosyon tutarlarını yükseltmeye başladı.

Türk Eğitim Sen Osmancık İlçe Temsilcisi Mustafa Potuk tarafından yapılan açıklamaya göre, MEB ile bankalar arasında promosyon ödemeleri konusunda 35 bin TL’lik promosyon anlaşmasına varıldı.

Konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekilde:

Yetkili olduğumuz Osmancık’ta, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İdris Makineci’nin başkanlığında ve desteğiyle yapılan promosyon ihalesi sonuçlandı. Bütün kurumlarımızı tek tek gezip buralarda “sendikal ayrım gözetmeksizin” bütün eğitim çalışanlarından elde ettiğimiz taleplerle ve deneyimlerle bankaların hepsini ziyaret ettik. Göstermiş olduğumuz gayret ve çaba meyvesini verdi.

Şu ana kadar Milli Eğitim çalışanları bazında Türkiye rekoru olan 35.000 TL ile İş Bankası ile anlaşma sağlandı. Bir önceki anlaşmaya göre % 1060’lik artış sağlanmış oldu.

Bütün eğitim çalışanlarımızın yüzünü güldüren, memnuniyetle karşılanan bir rakamla anlaşma sağlanmış olmasını temenni ediyoruz.

Anlaşmamız 15 Nisan 2024-15 Nisan 2027 tarihleri arasındaki 3 yıllık süreyi kapsıyor.

Promosyon miktarı 15 Nisan 2024 tarihinden itibaren tek seferde peşin olarak ödenecektir.

Bizlere yetkiyi veren bütün eğitim çalışanlarımıza Türk Eğitim-Sen Osmancık İlçe Yönetimi olarak teşekkür ediyoruz. Anlaşmamız camiamıza hayırlı olsun.

Mustafa Potuk
Türk Eğitim-Sen Osmancık İlçe Temsilcisi

unirotam

https://www.unirotam.com/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu