Eğitim

Öğretmenlerin Ek Ders Ücreti Ödemelerini Artık O Kurum Yapacak! Ek Ders Ücretleri Ne Zaman Ödenecek?

Milli Eğitim Bakanlığı, ek ders ücretlerinin ödenmesiyle ilgili yaşanan mağduriyetler sonrasında yeni kararlar aldı.

Geçtiğimiz Aralık ayında, öğretmen ek ders ücretlerinin ödenmesi konusunda bakanlık ilgili kurumlara yazı göndererek, öğretmen ek ders ücretlerinin yatırılması hususunda talimat vermişti.

Bun rağmen yılbaşı ek ders ücretleri ödemelerini alamayan birçok öğretmen mağduriyet yaşadı. Yapılan şikayetleri dikkate alan MEB, ek ders ücretlerininin belli ilçelerde erken belli ilçelerde geç yatırılması üzerine harekete geçti ve bu mağduriyete son verecek yeni bir adım attı.

Bakanlığın konuyla ilgili olarak yeni uygulamaya başlattığı adıma göre, geçmişte bankalara ödeme talimatları okul müdürlükleri tarafından yapılırken, artık ek ders ücreti ödemeleri ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından gerçekleştirilecek. Bu kararın alınmasındaki en büyük nedenlerden biri, bazı okul müdürlüklerinin işlemleri geciktirmesi ve bu nedenle aksayan ödemeler neticesinde öğretmenlerin mağdur olması.

Yeni uygulamayla birlikte tüm öğretmenlerin ek ders ücretleri aynı anda ödenecek ve okul müdürlükleri tarafından kaynaklanabilecek gecikmelerin de önüne geçilmiş olunacak.



Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu