Eğitim

Türk Eğitim Sen’den Öğretmen Ek Ders Ücretlerinin Arttırılması, Sıra Tayini ve ÖMK İçin Başvuru

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Milli Eğitim Bakanı Tekin’e; öğretmen ek ders ücretlerinin iyileştirilmesi, sıra tayini ve Öğretmen Meslek Kanunu konularında bir dizi taleplerde bulunduklarını iletti.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan tarafından yapılan açıklamada, Milli Eğitim Bakanı Tekin’le yüz yüze yapılan görüşmede öğretmen ek ders ücretleri, sıra tayinleri ve meslek kanunu başta olmak üzere birçok konunun çözümü noktasında fikir alışverişinde bulunulduğu duyuruldu.

Ek Ders Ücretlerinin İyileştirmesi, ÖMK’da Revizyon, Sıra Tayini

Geylan yaptığı açıklamada, özellikle proje okullarına yönetici ve öğretmen atamalarında liyakatin ön planda tutulması, okullarda neredeyse aksama noktasına gelen proje dayatmalarının sona erdirilmesi ve özellikle yönetici atama süreçlerinin yazılı sınav başarısını ön planda tutacak şekilde yürütülmesi konularında sendika olarak görüş bildirdiklerini duyurdu.

Bununla birlikte sıra tayini uygulaması getirilmesi, atamalarda mülakatın kaldırılması, ek ders ücretlerinin öğretmenler lehine düzenlenmesi, ilçe müdürleri, şube müdürleri, müfettiş ve müfettiş yardımcılarının ücretlerinde de iyileştirmeler yapılması gerektiğinin aktarıldığını belirtti.

Geylan, Öğretmen Meslek Kanunu ile ilgili başlatılan sürecin de beklentileri karşılayacak şekilde bir an önce başlatılmasını talep etti.

unirotam

https://www.unirotam.com/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu