Kaynak Tavsiyeleri

2021 TYT-AYT Fizik Deneme Önerileri

2021 YKS sınavına hazırlanan öğrenciler için TYT-AYT fizik deneme önerileri listesini hazırladık.

TYT-AYT Fizik deneme Önerileri

Öğrencilere fizik denemesi tavsiyesi niteliği taşıyan aşağıdaki denemeler, hiç bir sponsor veya reklam çalıması yapılmadan hazırlanmıştır.

Deneme sınavları, bizim çalışmalarımızın sonucunda nereye geldiğimiz ve nerede olduğumuz hakkında bilgi verici sınavlardır. Bu sebeple denemeleri çözerken dikkat etmemiz gereken hususlar var. TYT fizik ve AYT fizik deneme önerilerine geçmeden önce bu hususları tekrardan hatırlayalım.

  • Denemeleri süre tutarak çözelim.
  • Sorularda bilmediğimiz kavramlar karşımıza çıkarsa bu kavramları öğrenmeden geçmeyelim. Gerekirse not alalım.
  • Yapılamayan soruları toplu olarak değerlendirelim. Hangi soru tipinde ve soru kalıbında sıkıntımızın olduğunu tespit edip onun üzerinde ilerleyelim.
  • Kendimize turlayarak soru çözme alışkanlığını kazandırmak için sorulara takılmadan testlerimizi bitirelim ki sonrasında sorulara geri dönmeye vaktimiz olsun.

Tüm bunları hatırlattıktan sonra şimdi TYT-AYT fizik deneme tavsiyeleri listemize geçebiliriz.

Ertan Sinan Şahin AYT Fizik Denemeleri

ertan sinan şahin ayt fizik denemeleri
2021 tyt-ayt fizik deneme önerileri 16

Bu deneme 1 Mayıs 2021 tarihinde çıktı. Çıkar çıkmaz fizik deneme önerisi listemizde en başa ekledik. Peki Ertan hoca bu denemelerde öğrencilerine ne sunmuş? Geçen seneki fizik denemesinden ne farkı var?

Elektromanyetik dalgalar ve modern fizik soruları eklenmiş. Deneme sayısı artırılmış, 16 denemeden 20 denemeye çıkarılmış. Geçen seneye ait sorulardan yaklaşık 50 tanesi revize edilmiş. Soruların zorluk seviyeleri ve kapsamları güncellenmiş. Yaklaşık 20 kadar soru tamamen değiştirilmiş.

Ertan Sinan Şahin TYT Fizik Denemeleri

ertan sinan şahin tyt fizik denemeleri
2021 tyt-ayt fizik deneme önerileri 17

30 TYT sınavından oluşan Ertan Sinan Şahin denemeleri, TYT ve AYT fizik deneme önerileri listemizde gözümüz kapalı 1.sıraya (Güncelleme: Ertan hocanın AYT denemesi çıktıktan sonra artık 2.sıraya yerleşmiş oldu) yerleştirdiğimiz ilk TYT fizik deneme önerisi diyebiliriz. Kitabını satın aldıktan sonra çözüm videolarını kendi sitesinde bulabilir, anlamadığınız soruları çözüm videolarına yorum yaparak sorabilirsiniz. Özgün, günlük hayattan alınmış güzel sorulardan oluşuyor. Salgın sonrası müfredata uygun şekilde hazırlanmış. Gönül rahatlığıyla alıp çözebilirsiniz…

Delta Yayınları TYT Fizik 40 Deneme

delta yayınları tyt fizik 40 deneme
2021 tyt-ayt fizik deneme önerileri 18

Kitabı diğer denemelerden ayıran en belirgin özellikleri; Fiyatının uygun olması (bunun sebebini saman kağıdına basılmış olması olarak yorumluyoruz), tamamı çözümlü olması fakat çözümleri kitabın arka kısmında yazılı olarak bulunuyor. Ayrıca yeni nesil, ÖSYM’ye uygun sorulardan oluşturulmuş.

İlgili içerik: TYT deneme önerileri yazımızda TYT sınavı için en iyi genel deneme önerileri listesi hazırladık.

Yayın Denizi Tekrar Ettiren Fark TYT Fizik Denemeleri

yayın denizi tekrar ettiren fark tyt fizik denemeleri
2021 tyt-ayt fizik deneme önerileri 19

25 tane fizik denemesi mevcut, tamamı video çözümlü. Yeni nesil okuma, anlama ve yoruma dayalı soru tiplerinden oluşmuş. Soru tiplerinde ve soruların uzunluklarında son birkaç yılın ÖSYM soruları baz alınıp o şekilde hazırlanmış. Bu fizik denemesinin en önemli özelliklerinden biri ise tek optik okumaya sahip olması. Yani tamamlamış olduğunuz denemelerin netlerini girdiğiniz zaman Türkiye ve il genelinde sıralamanızı görebiliyorsunuz.

Benim Hocam TYT Fizik Denemeleri

benim hocam tyt fizik denemeleri
2021 tyt-ayt fizik deneme önerileri 20

30 ve 40 adet olmak üzere 2 ayrı fizik denemesi bulunuyor. Tamamı video çözümlü. Soruları güncel TYT sınavları örnek alınarak yazılmış. Bilgiyi yorumlama tarzına sahip soruların olduğu bir deneme. TYT-AYT fizik deneme önerisi listemizde yer almayı hak eden bir kaynak.

Miray Yayınları TYT Fizik 30 Deneme

miray yayınları tyt fizik 30 deneme
2021 tyt-ayt fizik deneme önerileri 21

Miray yayınlarını diğer yayınlardan ayıran en büyük özelliği, kitabın tanıtımında yer verildiği üzere pratik konu özetli olması. Kitabın ilk 50 sayfası TYT fiziği özetliyor. Bu özet kısmını incelediğimiz zaman sayısal, eşit ağırlık ve sözelden sınava girecek bütün öğrencilere hitap eden bir özet olduğunu görüyoruz. Ne fazla ayrıntıya girilmiş, ne de üstünkörü geçilmiş. İkisinin arasında güzel bir yerde bırakılmış diyebiliriz. Hatta sırf bu özelliğinden dolayı bile alıp kitaplığınıza koyabilirsiniz. Kolay ve orta fizik denemelerine yer verilmiş. Çok zor olarak tabir edeceğimiz sorular bulunmuyor. Müfredata bağlı kalınmış ve sorular kazanım odaklı hazırlanmış. TYT’nin olmazsa olmaz standart soruları da bu TYT fizik denemesinde mevcut.

Önerilen içerik: TYT-AYT fizik soru bankası önerileri için tıklayın: TYT-AYT fizik kitap önerileri

Toprak Yayınları RAY Fizik Denemeleri

toprak yayınları ray tyt fizik denemeleri
2021 tyt-ayt fizik deneme önerileri 22

İçerisinde 30 adet fizik denemesi bulunuyor. Tamamı video çözümlü. 2020 YKS (son sınav) kazanımlarına uygun olarak düzenlenmiş. Kolay ve orta seviyede yoruma dayalı sorular ağırlıklı olacak şekilde hazırlanmış. Bilgi soruları çok fazla yok. Bunun sebebi TYT sınavında bilgi sorularından çok yoruma dayalı soruların daha ağırlıklı olması diye tahmin ediyoruz.

Denemenin sonunda konu analiz tablosu bulunuyor. Bu tabloyu güzelce doldurursanız hangi konularda sıkıntı yaşadığınızı tespit edebilirsiniz. Aynı zamanda kitabın başında da ritim tablosu verilmiş. Her denemenin sonunda konu analizlerini yaptıktan sonra bu kısma yazarak netlerinizdeki artışlar veya azalışlara göre “ritminiz şöyleyse şöyle önlemler almalısınız” gibisinden ritim tablosu oluşturuluyor.

Karaağaç TYT-AYT Fizik Denemeleri

karaağaç tyt ayt fizik denemeleri
2021 tyt-ayt fizik deneme önerileri 23

Karaağaç denemeleri genel olarak öğrencilere biraz zor gelebiliyor. Yeni nesil, yorumu anlamaya yönelik zorlayıcı sorular mevcut. Soruların zorluk seviyesini yüzde oranıyla belirtecek olursak takriben %30 ÖSYM’den 1 tık daha zor, %50 tamamen ÖSYM bandında, %20 ise kolay sorulardan oluşuyor. Zor kısımda 1 sorunun içerisinde birden fazla konuyla ilgili sorular sorduğu için hepsini bilmemiz ve hepsine hakim olmamız gerekiyor.

Palme 30 TYT Fizik Deneme Sınavı

palme 30 tyt fizik deneme sınavı
2021 tyt-ayt fizik deneme önerileri 24

Palme’nin soru bankalarındaki mantığı nasılsa denemelerinde de aynısı geçerli diyebiliriz. Bu denemelerde kalıplaşmış, klasik TYT fizik soruları bolca karşımıza çıkıyor. İçerisinde yeni nesil sorular mevcut, tamamı video çözümlü. Video çözümlerini yapan hocamız gayet güzel yeni yöntemler de gösteriyor. Bildiğiniz üzere bazı yayınevlerinin video çözümleri hiçte iç açıcı olmayabiliyor. Palme denemesini alanlar bu açıdan şanslı diyebiliriz.

Karekök TYT Fizik Denemeleri

karekök tyt fizik denemeleri
2021 tyt-ayt fizik deneme önerileri 25

50 adet TYT fizik denemesinden oluşuyor. Çözümleri denemeler bittikten sonra hemen arkasında yer alıyor. Karekök bu denemesinde daha çok eski tarz, kalıplaşmış soruları barındırmış. İşlem ve sayısal sonuca varan bir sürü soru tipi bulunuyor. İçerisine yeni nesil sorular da eklenmiş.

Hız ve Renk 40×7 TYT Fizik Denemeleri

hız ve renk 40x7 tyt fizik denemeleri
2021 tyt-ayt fizik deneme önerileri 26

Sıra fizik deneme önerilerinin içerisinde olmazsa olmazlardan Hız ve Renk yayınlarına geldi. İçerisinde 40 adet fizik denemesi mevcut. Tamamı video çözümlü, her renk farklı zorluk derecesine ayrılmış. Bu renkler kolaydan zora doğru şu şekilde; yeşil, mavi, kırmızı, turuncu.

Konu analiz tablosu verilmiş. Her denemeden sonra bu konu analiz tablosunu doldurursanız yine çalışmanız ve pekiştirmeniz gereken konuları tespit etmiş olursunuz.

Bilgi Sarmal TYT Fizik Branş Denemeleri 40×7

bilgi sarmal tyt fizik branş denemeleri 40x7
2021 tyt-ayt fizik deneme önerileri 27

40 tane fizik denemesi mevcut. Tamamı video çözümlü. Yeni nesil sorulardan oluşan bir deneme olmuş. Yoruma dayalı soruların yanı sıra bilgiye dayalı sorulara da ağırlık verilmiş. Bilgiyi yorumlatırken özgün sorular oluşturulmuş. Bazı öğrencileri 1 tık zorlayabiliyor. Sınavdan önce çözülmesi gereken TYT fizik denemelerinden biri diyebiliriz.

Nihat Bilgin 30 TYT-AYT Fizik Deneme Sınavları

nihat bilgin 30 tyt ayt fizik deneme sınavları
2021 tyt-ayt fizik deneme önerileri 28

Nihat Bilgin’in 30 adet denemesinin çözümleri internet ortamında bulunuyor fakat YouTube üzerinden başka fizik öğretmenleri de çözüyor. Araştırdığınız zaman çözüm videolarını da bulabilirsiniz. Tamamı yeni nesil, müfredata uygun, günlük hayata uyarlanmış ve sürpriz sonlu sorulardan oluşuyor. Görülmesi, çözülmesi gereken bir fizik kaynağı.

Turfoz TYT-AYT Fizik Denemeleri

turfoz tyt ayt fizik denemeleri
2021 tyt-ayt fizik deneme önerileri 29

25 TYT ve 25 AYT fizik denemesinden oluşuyor. Eski usul soruların hepsini kapsıyor fakat buna bağlı olarak denemelerin tam anlamıyla yeni nesil olduğunu söyleyemeyiz.

TYT ve AYT fizik branş deneme önerilerinin sonuna geldik. Bazı yayınlar fen denemeleri adı altındaki fizik denemelerinde popüler oldukları için bu yazıda yer vermedik. Eğer sizin de diğer öğrencilerimiz için önerdiğiniz fizik denemeleri varsa yorum kısmından belirtebilirsiniz.

unirotam

https://www.unirotam.com/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu