Kaynak Tavsiyeleri

2021 YKS Problemler Kitap Önerileri

Bu yazıda TYT ve AYT için YKS Problemler kitap önerileri (soru bankası), kaynak tavsiyeleri vereceğiz.

TYT-AYT Problemler Kitap Önerileri

YKS problemler kaynak önerisinde bulunurken 1 adet kolay problemler kitabı önereceğiz, diğer tavsiyelerimiz orta ve zor seviye kitaplardan oluşacak. Bunun sebebi problemler konusu bütün konularla bağlantılı olduğu için 0’dan başlayanlar için çıkarılmış bir kitabın olmaması.

Bu kaynakları neye göre değerlendirdik?

TYT-AYT problemler kaynak önerilerinde bulunurken yayınevlerinden bize gelen kitapları inceledik. 2020 YKS sınavına hazırlanan derece tayfanın önerilerini, uzman hocalarımızın önerilerini dikkate aldık. Üzerine bir de bizim araştırmalarımızı ekleyince işte bu devasa problemler kaynak önerilerine ulaştık.

Not: “Ben şu şu kaynağı çözdüm, orta seviyeydi, tavsiye ederim, bana çok yararı oldu.” Şeklinde önerebileceğiniz problem kaynakları varsa lütfen yorum kısmından belirtin.

Problemler Kolay Seviye Kitap Önerileri

Hiç Problem Değil – Antrenman Yayınları

hiç problem değil antrenman yayınları
2021 yks problemler kitap önerileri 10

1 adet kolay seviye kaynak önereceğimizi söylemiştik. Antrenman yayınlarının hiç problem değil kitabı kolay problemler kitabı önerisi arayan öğrenci arkadaşlarımız için önereceğimiz ilk kaynak. Kitap, konu başlıklarını alt soru kalıplarına bölmüş. Her bir soru kalıbı öncesinde kısa bir özet bulunuyor ve birkaç örnek soru çözülüyor. Ardından bolca soru çözdürerek konuyu tam olarak kavramayı amaçlıyor.

Çap Yayınları – Problemler Konu Anlatımlı Soru Bankası

çap yayınları problemler konu anlatımlı soru bankası
2021 yks problemler kitap önerileri 11

Problemlere yeni başlayacak arkadaşlar için konu anlatımlı olması büyük bir avantaj olduğunu söyleyebiliriz. Kitabın neredeyse tamamı klasik sorulardan oluşmuş ve içerisinde bolca çözümlü örnekler bulunuyor. Yeni nesil soru sayısı yok denecek kadar az. Bu dezavantaj gibi gözükse de konuya yeni başlayacak arkadaşlar için bir avantaj diyebiliriz. Yeni nesil soruları çözebilmek için klasik soruları tam olarak oturtmak şart.

Ayrıca kitap en temelden başlayıp orta seviyeye doğru kademe kademe zorlaşıyor. Bu da orta seviye problem kitaplarına geçebilmeniz için sizlere önayak oluyor.

Şenol Hoca Çıtır Çerez Problemler Soru Bankası

şenol hoca kolay başlangıç çıtır çerez problemler soru bankası
2021 yks problemler kitap önerileri 12

Hiç problemler konusuna çalışmadıysanız, fasikül veya soru bankası çözmediyseniz başlangıç olarak çözülebilecek bir kitap. Bu kitapta gördüğümüz en büyük dezavantaj, başlangıç kitabı olmasına rağmen kitabın içerisinde herhangi bir konu anlatımına yer verilmemiş olması. Yukarıdaki 2 kitabın konu anlatımlı problemler soru bankası önerisi isteyen arkadaşlar için daha uygun olduğu kanaatindeyiz.

Şimdi orta ve zor kitap önerilerine geçebiliriz.

Problemler Orta Seviye Kitap Önerileri

Bilgi Sarmal Yayınları – TYT Problemler Soru Bankası

bilgi sarmal yayınları problemler soru bankası
2021 yks problemler kitap önerileri 13

Çoğu eğitimcinin her yıl tavsiye ettiği, dönütlerinin oldukça iyi olduğu bir problemler kitabı. Video çözümlerinden tutun da, soru kalitesine kadar orta seviyede işinizi görecek bir kitap. Kendi sorularını bozmayana kadar bu soru bankasını tavsiye etmeye devam edeceğiz. Problem maceranızın içerisinde bulunması gereken bu kaynağı almanızı tavsiye ederiz.

2021 Benim Hocam Taktiklerle Problemler Konu Anlatımlı Soru Bankası

benim hocam taktiklerle problemler konu anlatımlı soru bankası
2021 yks problemler kitap önerileri 14

Özellikle orta seviyede kendisini daha fazla geliştirmek isteyen, taktik ve yorum yapma yönünde kendini zayıf hisseden öğrenciler için tavsiye ettiğimiz bir problemler kitabı. Konu anlatım kısmında antrenman yayınlarına benzer şekilde örnek sorular verip, yan tarafında benzer soruları çözmenizi istiyor. Kazanım testlerinde ise kolay ve klasik sorulardan başlayıp sonrasında orta ve orta-zor yeni nesil sorulara doğru ilerliyor. Sonuç olarak bilgi sarmal alternatifi, çözülmesi gereken bir kitap diyebiliriz.

Tonguç Yayınları – TYT Problematik

tonguç yayınları tyt problematik
2021 yks problemler kitap önerileri 15

Kitabın ilerleyişi genel olarak şöyle: Belli başlı soru kalıpları ve bu soru kalıplarıyla ilgili taktikler verip, ardından o soru kalıbına benzer şekilde 3 farklı soru soruyor. Sorduğu 3 soru klasik ve kolay seviyeden başlayıp yeni nesil ve orta seviye üzeri sorulara doğru ilerliyor.

Arı Yayınları – Problemlerin Ritmi

arı yayınları problemlerin ritmi
2021 yks problemler kitap önerileri 16

Kitap öncelikle çıkmış sorularla ilgili belli başlı taktikler verip ardından orta ve orta üzeri diyebileceğimiz sorular soruyor. Genel olarak kaliteli sorulardan oluşuyor. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Supara – Problemler Soru Bankası

supara problemler soru bankası
2021 yks problemler kitap önerileri 17

Piyasaya yeni yeni giren, birçoğunuzun duymadığı bir kitap. Bunun temel nedeni bir yayınevinin yan ürünü olması. Orta-zor seviye arasında diyebileceğimiz bir kaynak.

Problemler Zor Seviye Kitap Önerileri

Derece isteyen öğrencilerin sayfayı aşağı kaydırarak bir an önce okumak istediği zor seviye problemler kitap önerisi bölümüne geldik.

Kolay, orta ve zor seviye TYT matematik kitap önerileri için tıklayın: TYT matematik kitap önerileri

Acil – Karekök ve Apotemi Problemler Soru Bankaları

Şimdiye kadar öğretmen ve öğrencilerin sıkça tavsiye ettiği başlıca zor seviye problem kaynak önerileri bu yayınevlerine ait. Gönül rahatlığıyla çözebilirsiniz.

TYT ve AYT için YKS problemler kitap önerileri yazımızın sonuna geldik. Siz problem soru bankalarından hangilerini çözdünüz? Faydasını ne derece gördünüz? Hangi zamanlarda çözdünüz? Problem çözerken uyguladığınız ve bildiğiniz her şeyi yorum kısmında belirtin ki, 2021 YKS sınavına hazırlanan öğrencilere hep birlikte yardımcı olalım.

Kaynak: Fi Koç YouTube Kanalı

unirotam

https://www.unirotam.com/


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu